Zdjęcie Glucosum et Natrium chloratum (1:1), roztwór do infuzji

Glucosum et Natrium chloratum (1:1)

roztwór do infuzji

Lek Glucosum et Natrium chloratum (1:1) występuje jako roztwór do infuzji. Preparat ten w swoim składzie zawiera glukozę oraz chlorek sodu. Wskazaniami do stosowania tego leku są: pozajelitowe uzupełnianie płynów, węglowodanów i elektrolitów (sód, chlorki); do rozcieńczania i rozpuszczania koncentratów elektrolitów i preparatów niewykazujących niezgodności.

Spis treści

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Czy Glucosum et Natrium chloratum (1:1) jest dostępny na bez recepty?Glucosum et Natrium chloratum (1:1) jest lekiem dostępnym na receptę i stosowanym w lecznictwie zamkniętym.
  Kiedy stosuje się lek Glucosum et Natrium chloratum (1:1)?Wskazaniami do stosowania tego leku są: pozajelitowe uzupełnianie płynów, węglowodanów i elektrolitów (sód, chlorki); do rozcieńczania i rozpuszczania koncentratów elektrolitów i preparatów nie wykazujących niezgodności.
  Co zawiera Glucosum et Natrium chloratum (1:1)?Glucosum et Natrium chloratum (1:1) zawiera glukozę oraz sód w postaci chlorku sodu.
  W jakiej postaci występuje lek Glucosum et Natrium chloratum (1:1)?Glucosum et Natrium chloratum (1:1) występuje jako roztwór do infuzji.
  Jakie są skutki uboczne stosowania leku Glucosum et Natrium chloratum (1:1)?Częstość nieznana: podwyższenie temperatury ciała, zakażenie w miejscu podania, zakrzepica żył lub zapalenie żył rozprzestrzeniające się z miejsca wkłucia, wynaczynienie; hiperglikemia i glukozuria (jeśli szybkość wlewu jest większa niż 20 ml/kg mc./h); obrzęki obwodowe, zaburzenia równowagi płynów, równowagi kwasowo-zasadowej, zmniejszenie stężenia elektrolitów (hipokaliemia, hipomagnezemia, hipofosfatemia) – podczas długotrwałego podawania.

  Ulotka

  Ulotka leku Glucosum et Natrium chloratum (1:1) dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Glucosum et Natrium chloratum (1:1) to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Glucosum et Natrium chloratum (1:1) zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Glucosum et Natrium chloratum (1:1) jest Fresenius Kabi.

  Kategorie

  Postać

  Roztwór do infuzji

  Moc

  (25 mg + 4,5 mg)/ml

  Tablica pytań o Glucosum et Natrium chloratum (1:1)

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Glucosum et Natrium chloratum (1:1) to: Injectio Glucosi 5% et Natrii Chlorati 0.

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .