leki-orange

Koenzym Q10

Rozdziały

Działanie i właściwości koenzymu q10

Koenzym Q10 jest substancją witaminopodobną, która jest wytwarzana naturalnie w organizmie.

Koenzym Q10 jest prawdopodobnie skuteczny w medycynie alternatywnej jako pomoc w leczeniu niedoboru koenzymu Q-10 lub zmniejszaniu objawów zaburzeń mitochondrialnych (warunki, które wpływają na wytwarzanie energii w komórkach organizmu).

Lek ten jest również skuteczny w zapobieganiu migrenowym bólom głowy, obniżaniu ciśnienia krwi, zapobieganiu drugiemu atakowi serca lub spowalnianiu postępu wczesnej choroby Parkinsona. Lek ten jest stosowany w poprawie objawów u osób z zastoinową niewydolnością serca, problemami nerwowymi spowodowanymi przez cukrzycę, chorobą Huntingtona, dystrofią mięśniową lub zwyrodnieniem plamki żółtej (utrata wzroku związana z wiekiem).

Koenzym Q10 był również stosowany w leczeniu choroby Alzheimera, wysokiego poziomu cholesterolu lub stwardnienia zanikowego bocznego.

Badania wykazały również, że lek nie jest prawdopodobnie skuteczny w zwiększaniu wydajności sportowej.

 

<strong>Środki ostrożności</strong>

Należy zapytać lekarza, farmaceutę lub innego pracownika służby zdrowia, czy stosowanie koenzymu Q10 jest bezpieczne, jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały:

wysokie lub niskie ciśnienie krwi;
jeśli pacjent poddawany jest chemioterapii;
jeśli palisz papierosy.

Koenzym Q10 może być bezpiecznie stosowany w czasie ciąży. Jednak nie należy stosować tego produktu bez porady lekarza, jeśli jesteś w ciąży.

Nie wiadomo, czy ubichinon przenika do mleka matki i czy może zaszkodzić dziecku karmionemu piersią. Nie należy stosować tego produktu bez porady lekarza, jeśli karmisz dziecko piersią.

Nie należy podawać dziecku żadnych ziół/ suplementów diety bez konsultacji z lekarzem.

 
Działania niepożądane
W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznej na Koenzym Q10: pokrzywka; utrudnione oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Chociaż nie wszystkie skutki uboczne są znane, lek ten jest uważany za prawdopodobnie bezpieczny dla większości dorosłych, gdy jest stosowany zgodnie z zaleceniami.

Należy zaprzestać stosowania tego produktu i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli bardzo niskie ciśnienie krwi – zawroty głowy, silne osłabienie, uczucie jakbyś miał zemdleć.

Częste działania niepożądane koenzymu Q10 mogą obejmować:

rozstrój żołądka, nudności, wymioty, utrata apetytu;
biegunkę;
wysypkę skórną;
niskie ciśnienie krwi.

Poradniki na temat koenzymu q10

Przeczytaj nasze poradniki i dowiedz się więcej o wybranej substancji czynnej.
Loading...

Leki zawierające koenzym q10

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz koenzym q10.
Loading...

Koniec.

No more pages to load