leki-orange

Cetix, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 100 mg/5 ml

Cetix co to jest?

Cetix występuje jako granulat do sporządzania zawiesiny doustnej. Substancją czynną preparatu jest cefiksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do III generacji tych antybiotyków. Lek ten jest wskazany w leczeniu zakażeń ucha środkowego, zakażeń zatok, zakażeń gardła, zakażeń powodujących zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, ciężkiego pozaszpitalnego zapalenia płuc, zakażeń układu moczowego.
Rozdziały

Na co pomaga Cetix?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Cetix.

Ostre zapalenie oskrzeli to stan zapalny wyściółki oskrzeli wywołany zwykle przez wirusy, zazwyczaj te same, które powodują przeziębienie i grypę. Ostre zapalenie oskrzeli jest bardzo powszechne, częs…
Zakażenia układu moczowego w większości spowodowane są wprowadzeniem bakterii do ujścia cewki moczowej. Bakterie przylegają do ścianek cewki, namnażają się i przemieszczają w górę cewki moczowej do pę…
Zapalenie płuc to stan zapalny pęcherzyków płucnych. Może być spowodowany infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi. Schorzenie może mieć różny stopień ciężkości, od łagodnego do zagrażające…
Zapalenie ucha środkowego jest to stan zapalny lub zakażenie zlokalizowane w uchu środkowym obejmujące kosteczki słuchowe i przewód uszny. Infekcje ucha środkowego są zazwyczaj wynikiem nieprawidłoweg…

Skład leku Cetix

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Cetix.

Cefixime to antybiotykiem cefalosporynowym trzeciej generacji. Jest stosowany w leczeniu wrażliwych zakażeń bakteriami Gram ujemnymi i Gram dodatnimi. Działa poprzez zwalczanie bakterii w organizmie….

Częste pytania o Cetix

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Cetix.
Preparat jest wskazany u dzieci po ukończeniu 6. miesiąca życia, młodzieży i dorosłych.
Przepisana przez lekarza dawka zależy od rodzaju zakażenia i jego nasilenia. Zależy ona również od czynności nerek pacjenta. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać od lekarza lub farmaceuty. Gotową zawiesinę należy podawać w postaci nierozcieńczonej przed posiłkiem lub w trakcie posiłku.
Cetix kosztuje od 58,99 zł w różnych punktach sprzedaży.
Ulotka została dołączona do opakowania produktu.
Cetix jest wskazany w leczeniu: zakażeń ucha środkowego; zakażeń zatok; zakażeń gardła; zakażeń powodujących zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli; ciężkiego pozaszpitalnego zapalenia płuc; zakażeń układu moczowego.

Zamienniki Cetix i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Cetix dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Cetix. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Cetix?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Cetix

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Cetix przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Cetix w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Cetix u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Cetix a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Cetix

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Tabela charakterystyki Cetix

ProducentAflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
WskazaniaOstre zapalenie oskrzeli,
Zakażenie gardła,
Zakażenie układu moczowego,
Zapalenie płuc,
Zapalenie ucha środkowego
SkładnikiCefiksym
Moc leku100 mg/5 ml
Postać lekuGranulat do sporządzania zawiesiny doustnej
Opakowania (EAN: )
(EAN: )
DziałLeki na receptę,
Leki stosowane w zakażeniach