Macromax

tabletki powlekane500 mg

Macromax to lek dostępny na receptę zawierający w składzie substancję czynną azytromycynę, która jest antybiotykiem azalidowym z grupy makrolidów o szerokim zakresie działania. Lek wykazuje działanie bakteriobójcze. Wskazaniem do stosowania jest leczenie zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na azytromycynę.

Spis treści

  Opis leku

  Macromax – co to?

  Macromax to lek dostępny na receptę zawierający w składzie substancję czynną azytromycynę, która jest antybiotykiem azalidowym z grupy makrolidów o szerokim zakresie działania. Lek wykazuje działanie bakteriobójcze. Wskazaniem do stosowania jest leczenie zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na azytromycynę.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Macromax?

  Azytromycynę należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków. Dawki zależą od rodzaju i nasilenia infekcji:

  • Zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich (z wyjątkiem rumienia wędrującego i trądziku pospolitego): 500 mg raz dziennie przez 3 dni.
  • Rumień wędrujący: pierwszego dnia 1000 mg (2 tabletki po 500 mg), a od drugiego do piątego dnia 500 mg (1 tabletka) raz dziennie.
  • Trądzik pospolity o umiarkowanym nasileniu: 500 mg raz dziennie przez 3 dni, a następnie 500 mg raz na tydzień przez 9 tygodni.
  • Niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis: 1000 mg (2 tabletki po 500 mg) raz.
   Jeśli masz problemy z nerkami lub wątrobą, powiedz o tym lekarzowi, ponieważ może być konieczne dostosowanie dawki. Nie należy dzielić tabletek.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Macromax?

  Lek Macromax w postaci tabletek powlekanych 500 mg powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Macromax to tabletki powlekane o dawce 500 mg. Lek ten należy połykać doustnie, popijając wodą.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Czy Macromax, 500 mg dostępny jest w formie tabletek?Tak, lek dostępny jest w formie tabletek.
  Gdzie znajdę ulotkę leku Macromax?Ulotkę leku można znaleźć dołączoną do opakowania, a także na stronie internetowej Rejestru Produktów Leczniczych.
  Na co jest antybiotyk Macromax 500?Macromax stosowany jest w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na azytromycynę, np. zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.
  Czy lek Macromax to antybiotyk?Tak, Macromax zawiera substancję czynną — azytromycynę, która należy do antybiotyków z grupy makrolidowych.
  Ile kosztuje lek Macromax?Lek Macromax 500 (3 tabl.) kosztuje 12,02 zł, natomiast po refundacji 7,67 zł.

  Ulotka

  Ulotka leku Macromax dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Macromax to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Macromax zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Macromax jest Bausch Health.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  500 mg

  Tablica pytań o Macromax

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Macromax to: Azibiot, Azimycin, Azithromycin Genoptim, Azithromycin Krka, AzitroLEK 500, Azitrox 500, Azycyna, Bactrazol, Nabaxin, Sumamed.

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .