leki-orange

Zakażenia narządów płciowych

Rozdziały

Jakie są objawy Zakażeń narządów płciowych ?

Zakażenia narządów płciowych mogą powodować różne objawy. U kobiet mogą występować bóle w dolnej części brzucha, niezwykłe upławy oraz pieczenie czy swędzenie w okolicach intymnych. U mężczyzn mogą występować ból, pieczenie podczas oddawania moczu, wydzielina z penisa oraz swędzenie czy zaczerwienienie skóry w okolicy intymnej. Warto pamiętać, że objawy mogą być różne a czasem nawet nie występować.

Jakie są przyczyny Zakażeń narządów płciowych ?

Zakażenia narządów płciowych są często spowodowane przez bakterie, wirusy lub grzyby, które przenoszą się z osoby na osobę podczas kontaktu seksualnego. Mogą być również wynikiem niewłaściwej higieny intymnej.

Jak zdiagnozować Zakażenia narządów płciowych ?

Diagnoza zakażeń narządów płciowych zwykle zaczyna się od rozmowy i badania fizykalnego przez lekarza. Możliwe jest, że lekarz zleci dodatkowe testy, takie jak pobranie wymazu z miejsca zakażenia, do zbadania w laboratorium. Żeby móc określić, jakie bakterie lub wirusy są przyczyną infekcji, czasami potrzebne są również testy krwi.

Jak zapobiegać Zakażeniom narządów płciowych ?

Aby uniknąć zakażeń narządów płciowych, zaleca się stosować prezerwatywy podczas stosunku seksualnego. Warto też ograniczyć liczbę partnerów seksualnych i regularnie wykonywać badania przesiewowe, które mogą wykryć infekcje we wczesnym stadium. Zachowanie odpowiedniej higieny osobistej jest także istotne.

Leczenie Zakażeń narządów płciowych

Zakażenia narządów płciowych są zwykle leczone za pomocą antybiotyków, które są lekami do walki z bakteriami. Podawane są one w formie tabletek lub w formie zastrzyków. Czasem trzeba stosować też różnego rodzaju maści czy żele bezpośrednio na miejsce zakażenia. Dokładny sposób leczenia zależy od tego, co jest przyczyną zakażenia — inną terapię stosuje się na przykład do leczenia chorób przenoszonych drogą płciową, a inną do walki z grzybicą. Ważne, aby zawsze skończyć pełną serię antybiotyków, nawet jeśli symptomy znikną wcześniej — inaczej bakterie mogą przeżyć i infekcja może wrócić.

Loading...

Leki na Zakażenia narządów płciowych

Sprawdź, jakie leki można stosować w leczeniu Zakażeń narządów płciowych .