leki-orange

Biodacyna, roztwór do iniekcji i infuzji, 125 mg/ml 2 ml

Biodacyna co to jest?

Biodacyna jest lekiem w postaci roztworu do iniekcji i infuzji. Produkt leczniczy zawiera w składzie antybiotyk z grupy aminoglikozydów działający bakteriobójczo — amikacynę. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie ciężkich zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na amikacynę (w tym oporne na inne antybiotyki aminoglikozydowe).
Stosowanie w ciąży
3
Kobieta karmiąca
3
Prowadzenie pojazdów
2
Interakcje z alkoholem
BB
Rozdziały

Na co pomaga Biodacyna?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Biodacyna.

Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych to zakaźna infekcja górnych dróg oddechowych obejmujących nos, gardło, krtań, tchawicę i oskrzela. Do tego typu zakażenia zalicza się również przeziębienie. In…
Posocznica (inaczej sepsa) jest poważnym zakażeniem krwi, które występuje, gdy infekcja bakteryjna w innym miejscu ciała, np. w płucach lub na skórze, przedostaje się do krwiobiegu. Jest to niebezpiec…
Zakażenia dolnych dróg oddechowych to choroby, które dotyczą miejsc w płucach i oskrzelach. Mogą one obejmować zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Najczęściej są spowodowane wirusami lub bakteriami i…
Zakażenia kości i stawów to choroby, które pojawiają się w wyniku wniknięcia bakterii lub innych mikroorganizmów do kości, lub stawów. Mogą one powodować ból, opuchliznę i mogą utrudniać ruch….
Zakażenia skóry i tkanek miękkich to zazwyczaj infekcje bakteryjne, które dotyczą skóry, mięśni czy tkanki podskórnej. Mogą być także wywołane przez wirusy i grzyby.
Zakażenia układu moczowego w większości spowodowane są wprowadzeniem bakterii do ujścia cewki moczowej. Bakterie przylegają do ścianek cewki, namnażają się i przemieszczają w górę cewki moczowej do pę…

Skład leku Biodacyna

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Biodacyna.

Amikacyna to antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Substancja ta działa na wiele rodzajów bakterii, w tym na te oporne na inne antybiotyki.

Częste pytania o Biodacyna

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Biodacyna.
Lek nie posiada zamiennika.
Niezbyt częstymi skutkami ubocznymi leku są: zakażenia bakteriami lub drożdżakami niewrażliwymi na lek, nudności, wymioty, wysypka.
Nie, lek dostępny jest w formie roztworu do iniekcji i infuzji.
Tak, Biodacyna zawiera w składzie antybiotyk aminoglikozydowy- amikacynę.
Biodacyna jest lekiem przeznaczonym tylko do lecznictwa zamkniętego i mogą być wydawane z aptek wyłącznie na podstawie zapotrzebowania.

Zamienniki Biodacyna i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Biodacyna dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Biodacyna. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Biodacyna?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Biodacyna

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Biodacyna przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Biodacyna w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Biodacyna u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Biodacyna a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Biodacyna

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Biodacyna