leki-orange

Ceclor, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 375 mg/5 ml

Ceclor co to jest?

Ceclor jest lekiem dostępnym na receptę zawierającym w składzie cefaklor, który jest doustnym półsyntetycznym antybiotykiem z grupy cefalosporyn. Produkt leczniczy Ceclor działa bakteriobójczo i wskazany jest w leczeniu zakażeń bakteryjnych wywołanych przez wrażliwe na ten lek szczepy bakterii.
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Na co pomaga Ceclor?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Ceclor.

Infekcje bakteryjne dróg moczowych to skutek wniknięcia i namnażania bakterii, najczęściej dotyczą pęcherza. Objawy to potrzeba częstego oddawania moczu, ból podczas mikcji, uczucie niecałkowitego opr…
Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych to zakaźna infekcja górnych dróg oddechowych obejmujących nos, gardło, krtań, tchawicę i oskrzela. Do tego typu zakażenia zalicza się również przeziębienie. In…
Ostre zapalenie gardła jest to stan zapalny tylnej ściany gardła, który zazwyczaj powoduje ból i uczucie drapania w okolicy gardła, a także trudności w połykaniu. Zapalenie gardła jest bardzo częstą d…
Ostre zapalenie oskrzeli to stan zapalny wyściółki oskrzeli wywołany zwykle przez wirusy, zazwyczaj te same, które powodują przeziębienie i grypę. Ostre zapalenie oskrzeli jest bardzo powszechne, częs…
Dolne drogi oddechowe obejmują dolną część krtani, tchawicę, oskrzela i oskrzeliki. Zakażenia dolnych dróg oddechowych zwykle spowodowane są wirusem, ale mogą być również spowodowane przez bakterie lu…
Zakażenia skóry i tkanek miękkich są wynikiem wnikania drobnoustrojów do skóry oraz jej tkanek pomocniczych. Należą do nich między innymi: róża, liszajec, czyraki, zapalenie mieszków włosowych, ropnie…
Zapalenie migdałków paciorkowcowe to infekcja migdałków znajdujących się w tylnej części gardła, która jest wywołana przez Streptococcus pyogenes (paciorkowiec grupy A) – bakterię powodującą anginę. …
Zapalenie płuc to stan zapalny pęcherzyków płucnych. Może być spowodowany infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi. Schorzenie może mieć różny stopień ciężkości, od łagodnego do zagrażające…
Zapalenie ucha środkowego jest to stan zapalny lub zakażenie zlokalizowane w uchu środkowym obejmujące kosteczki słuchowe i przewód uszny. Infekcje ucha środkowego są zazwyczaj wynikiem nieprawidłoweg…

Skład leku Ceclor

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Ceclor.

Cefoksytyna jest antybiotykiem z grupy cefalosporyn. Działa on poprzez zwalczanie bakterii w organizmie. Cefaklor jest stosowany w leczeniu wielu rodzajów zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenie pę…

Częste pytania o Ceclor

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Ceclor.
Dawkowanie leku Ceclor ustala lekarza. Zwykle stosowana dawka u dzieci wynosi 20 mg/kg mc. na dobę w dawkach podzielonych podawanych co 8 godzin.
Leku Ceclor nie należy stosować u dzieci w pierwszym miesiącu życia.
W zależności od pojemności leku i należnej refundacji ceny tego leku są różne. Lek (100 ml) kosztuje 57,52 zł, natomiast po refundacji 31,13 zł.
Tak, lek zawiera w składzie cefaklor, który należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/8192/leaflet.

Zamienniki Ceclor i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Ceclor dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Ceclor. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Ceclor?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Ceclor

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Ceclor przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Ceclor w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ceclor u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ceclor a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Ceclor

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.