Mocznik (10%) – intensywne nawilżenie
Krem zawiera mocznik w stężeniu aż 10%, co zapewnia wyjątkowo silne działanie nawilżające. Mocznik skutecznie zatrzymuje wodę w strukturach skóry, zapobiegając jej utracie. Działa keratoplastyczne – zmiękczając warstwę rogową naskórka, co ułatwia jej regenerację. Dodatkowo mocznik ułatwia przenikanie innych substancji aktywnych w głąb naskórka oraz wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwświądowe.
Skwalan – odbudowa płaszcza lipidowego
Skwalan to emolient o ogromnym potencjale nawilżającym i właściwościach biomimetycznych, co oznacza, że jego struktura jest bardzo podobna do naturalnych substancji występujących w skórze. Aktywnie uczestniczy w odbudowie płaszcza hydrolipidowego skóry, regeneruje naskórek i działa jako antyrodnik. Krem Humitopic zawiera więcej skwalanu niż przeciętne produkty dostępne na rynku, co znacząco zwiększa jego skuteczność.
Gliceryna – długotrwałe nawilżenie
Gliceryna działa jako humektant z właściwościami okluzyjnymi – tworzy na powierzchni skóry delikatną barierę chroniącą przed utratą wody. Wspomaga nawilżanie skóry i działa jako promotor przenikania substancji aktywnych w głąb naskórka, dzięki czemu pozostałe składniki kremu mogą działać jeszcze skuteczniej.
Cenne oleje roślinne
Olej konopny zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, w tym szczególnie cenny kwas gamma-linolenowy (GLA). Regeneruje barierę skórną, zapobiega utracie wilgoci i działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Dodatkowo spowalnia procesy starzenia się skóry.
Olej marula to bogactwo kwasu oleinowego, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów, w tym L-argininy. Działa antyoksydacyjnie, chroni przed szkodliwym działaniem słońca, zanieczyszczeniami powietrza i promieniowaniem UV. Zwalcza wolne rodniki, tworzy lekką powłokę zatrzymującą wilgoć i przywraca elastyczność oraz sprężystość skóry.
Olej ryżowy stanowi znakomite źródło witaminy E, kwasu linolowego (omega-6), kwasu oleinowego (omega-9) oraz gamma-oryzanolu. Działa antyoksydacyjnie, zwiększa odporność skóry i wzmacnia jej barierę ochronną, chroniąc komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.
Olej słonecznikowy to bardzo łagodny składnik, który nie zatyka porów i nie pozostawia tłustego filmu. Zawiera kwas linolowy, kwas oleinowy, witaminę E i fitosterole. Nawilża, odżywia i wzmacnia barierę lipidową skóry, normalizuje wydzielanie sebum i chroni przed zanieczyszczeniami powietrza.
Kwas mlekowy i mleczan sodu
Ta kombinacja intensywnie nawilża skórę, zmniejsza stany zapalne i podrażnienia. Działa antybakteryjnie i oczyszczająco, pomaga normalizować proces keratynizacji (rogowacenia) naskórka oraz utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry przez długi czas.
Mączka owsiana – naturalna ochrona
Mączka owsiana skutecznie łagodzi zaczerwienienia, podrażnienia i swędzenie. Zapewnia dobre nawilżenie i nawodnienie skóry, tworząc fizyczną barierę zmniejszającą transepidermalną utratę wody (TEWL). Co ciekawe, mączka owsiana została zarejestrowana przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków jako środek chroniący skórę, co potwierdza jej wyjątkowe właściwości.
Masło shea – bogactwo witamin
Masło shea intensywnie regeneruje i odżywia skórę. Zawiera witaminy A i E, kwas oleinowy i linolowy oraz katechiny. Zmniejsza transepidermalną ucieczkę wody ze skóry i przywraca prawidłową funkcję bariery naskórnej, co jest kluczowe dla zdrowej, dobrze nawilżonej skóry.
Ekstrakt z szałwii
Ekstrakt z szałwii wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Zapobiega podrażnieniom, poprawia kondycję skóry i korzystnie wpływa na mikrokrążenie skórne. Zawiera kwas ursolowy działający antyseptycznie i regeneracyjnie.
Witamina E – naturalny antyoksydant
Witamina E to naturalny antyoksydant o działaniu przeciwutleniającym, który neutralizuje wolne rodniki i chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Jest szczególnie polecana dla skóry odwodnionej i zniszczonej przez czynniki zewnętrzne, takie jak mróz, wiatr czy nadmierne promieniowanie UV.