Lek na receptę.

Colistimethatum natricum Noridem

proszek do sporządzania roztworu do nebulizacji2 000 000 j.m.

Colistimethatum natricum Noridem to lek w formie proszku do sporządzania roztworu do nebulizacji. Stosowany jest w leczeniu infekcji dróg oddechowych wywołanych przez bakterie, zwłaszcza u osób z mukowiscydozą oraz w przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie Pseudomonas aeruginosa. Substancją czynną leku jest kolistyna.

Spis treści

  Opis leku

  Colistimethatum natricum Noridem – co to?

  Colistimethatum natricum Noridem to lek w formie proszku do sporządzania roztworu do nebulizacji. Stosowany jest w leczeniu infekcji dróg oddechowych wywołanych przez bakterie, zwłaszcza u osób z mukowiscydozą oraz w przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie Pseudomonas aeruginosa. Substancją czynną leku jest kolistyna.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Colistimethatum natricum Noridem?

  Zazwyczaj dawka dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku 2 lat i powyżej, wynosi 1-2 miliony j.m. 2 do 3 razy na dobę (maksymalnie 6 000 000 j.m. na dobę).
  Zazwyczaj dawka dla dzieci w wieku poniżej 2 lat wynosi 0,5 – 1 miliona j.m. dwa razy na dobę (maksymalnie 2 000 000 j.m. na dobę).
  Lekarz może zdecydować o modyfikacji dawki w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Jeśli pacjent stosuje też inne leki inhalacyjne, lekarz zaleci w jakiej kolejności należy je przyjmować.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Colistimethatum natricum Noridem?

  Przechowuj lek Colistimethatum natricum Noridem poza zasięgiem dzieci. Nie używaj go po upływie terminu ważności. Po przygotowaniu roztworu, zużyj go natychmiast lub przechowuj do 3 godzin w 2-8°C.

  Forma podania

  Colistimethatum natricum Noridem to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do nebulizacji. Jedna fiolka zawiera 2 000 000 j.m. kolistymetatu sodowego. Lek jest przeznaczony do podania wziewnego. Lek Colistimethatum natricum Noridem jest wdychany do płuc w postaci drobnego aerozolu rozpylonego za pomocą urządzenia zwanego nebulizatorem.

  Działania niepożądane

  Jakie skutki uboczne może powodować Colistimethatum natricum Noridem?

  Lek Colistimethatum natricum Noridem może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią. Możliwe są reakcje alergiczne, które mogą objawiać się nagłym pojawieniem się wysypki, obrzękiem twarzy, języka i szyi, trudnościami w oddychaniu i utratą świadomości. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Częstsze, łagodniejsze objawy to kaszel, uczucie ucisku w klatce piersiowej, ból jamy ustnej lub gardła oraz infekcje pleśniawki w jamie ustnej lub gardle. Jeśli zaobserwujesz jakiekolwiek objawy niepożądane, skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Colistimethatum natricum Noridem?

  Przeciwwskazaniem do stosowania leku Colistimethatum natricum Noridem jest nadwrażliwość na kolistymetat sodowy, kolistynę lub inne polimyksyny.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Colistimethatum natricum Noridem?

  Objawy przedawkowania mogą się objawiać poważnymi efektami ubocznymi, takimi jak uszkodzenie nerek, osłabienie mięśni i problemy z oddychaniem.

  Wygląd

  Lek Colistimethatum natricum Noridem jest dostępny w formie białego lub białawego proszku, który jest pakowany w jednodawkowe fiolki. Fiolka zawierająca 2 000 000 j.m. leku jest wykonana z bezbarwnego szkła i ma 20 mm korek z gumy bromobutylowej. Jej wieczko jest aluminiowe, typu pull-off (do ściągnięcia) w kolorze pomarańczowym lub typu tear-off (do oderwania) w kolorze fioletowym.

  Pytania i odpowiedzi

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Colistimethatum natricum Noridem to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Colistimethatum natricum Noridem zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Colistimethatum natricum Noridem jest Noridem.

  Kategorie

  Postać

  proszek,roztwór do nebulizacji

  Moc

  Tablica pytań o Colistimethatum natricum Noridem

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .