Lek na receptę.

Colistimethatum natricum Noridem

proszek do sporządzania roztworu do nebulizacji1 000 000 j.m.

Ten lek zawiera substancję czynną o nazwie kolistymetat sodowy. Kolistymetat sodowy jest antybiotykiem. Lek ten podawany jest wziewnie w postaci inhalacji w leczeniu przewlekłych zakażeń dróg
oddechowych u pacjentów z mukowiscydozą. Lek Colistimethatum natricum Noridem jest stosowany w przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie Pseudomonas aeruginosa.

Spis treści

  Opis leku

  Colistimethatum natricum Noridem – co to?

  Ten lek zawiera substancję czynną o nazwie kolistymetat sodowy. Kolistymetat sodowy jest antybiotykiem. Lek ten podawany jest wziewnie w postaci inhalacji w leczeniu przewlekłych zakażeń dróg
  oddechowych u pacjentów z mukowiscydozą. Lek Colistimethatum natricum Noridem jest stosowany w przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie Pseudomonas aeruginosa.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Colistimethatum natricum Noridem?

  Zazwyczaj dawka dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku 2 lat i powyżej, wynosi 1-2 miliony j.m. 2 do 3 razy na dobę (maksymalnie 6 000 000 j.m. na dobę).
  Zazwyczaj dawka dla dzieci w wieku poniżej 2 lat wynosi 0,5 – 1 miliona j.m. dwa razy na dobę (maksymalnie 2 000 000 j.m. na dobę).
  Lekarz może zdecydować o modyfikacji dawki w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Jeśli pacjent stosuje też inne leki inhalacyjne, lekarz zaleci w jakiej kolejności należy je przyjmować.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Colistimethatum natricum Noridem?

  Przechowuj lek Colistimethatum natricum Noridem w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używaj go po upływie terminu ważności. Po przygotowaniu roztworu, zużyj go natychmiast lub przechowuj do 3 godzin w 2-8°C.

  Forma podania

  Colistimethatum natricum Noridem to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do nebulizacji. Jedna fiolka zawiera 1 000 000 j.m. kolistymetatu sodowego. Lek jest przeznaczony do podania wziewnego. Lek Colistimethatum natricum Noridem jest wdychany do płuc w postaci drobnego aerozolu rozpylonego za pomocą urządzenia zwanego nebulizatorem.

  Działania niepożądane

  Jakie skutki uboczne może powodować Colistimethatum natricum Noridem?

  Lek Colistimethatum natricum Noridem może wywołać działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Po podaniu leku mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak wysypka, obrzęk twarzy, języka i szyi, trudności w oddychaniu, a nawet utrata świadomości. Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i przerwać stosowanie leku. Mniej poważne objawy alergiczne to wysypki skórne, które mogą pojawić się późniejszym etapie leczenia. Inne możliwe działania niepożądane to kaszel, uczucie ucisku w klatce piersiowej, ból jamy ustnej lub gardła oraz infekcje pleśniawki w jamie ustnej lub gardle.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Colistimethatum natricum Noridem?

  Przeciwwskazaniem do stosowania leku Colistimethatum natricum Noridem jest nadwrażliwość na kolistymetat sodowy, kolistynę lub inne polimyksyny.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Colistimethatum natricum Noridem?

  Niezamierzone podanie zbyt dużej dawki leku Colistimethatum natricum Noridem może spowodować, poważne działania niepożądane takie jak zaburzenia czynności nerek, osłabienie mięśni i trudności z
  oddychaniem (lub nawet zatrzymanie) oddychania.

  Wygląd

  Lek Colistimethatum natricum Noridem jest dostępny w formie białego lub białawego proszku, który jest pakowany w jednodawkowe fiolki. Fiolka zawierająca 1 000 000 j.m. leku jest wykonana z bezbarwnego szkła i ma 20 mm korek z gumy bromobutylowej. Jej wieczko jest aluminiowe, typu pull-off (do ściągnięcia) w kolorze białym lub typu tear-off (do oderwania) w kolorze szarym.

  Pytania i odpowiedzi

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Colistimethatum natricum Noridem to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Colistimethatum natricum Noridem zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Colistimethatum natricum Noridem jest Noridem.

  Kategorie

  Postać

  roztwór do nebulizacji,proszek

  Moc

  Tablica pytań o Colistimethatum natricum Noridem

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .