Zdjęcie Xorimax 250, tabletki drażowane, 250 mg

Xorimax 250

tabletki drażowane250 mg

Xorimax 250 występuje w formie tabletek drażowanych. Substancją czynną preparatu jest cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do II generacji tych antybiotyków. Lek ten swoje zastosowanie znajduje m.in. w zapaleniu gardła i migdałków, bakteryjnym zapaleniu zatok przynosowych, ostrym zapaleniu ucha środkowego, zaostrzeniu zapalenia oskrzeli, zapaleniu pęcherza moczowego, odmiedniczkowym zapaleniu nerek, wczesnym stadium boreliozy, niepowikłanych zakażeniach skóry i tkanek miękkich.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Xorimax 250?

  Tabletki Xorimax należy przyjmować po posiłkach, popijając wodą, bez żucia, kruszenia ani dzielenia. Dorośli zwykle zażywają 250-500 mg dwa razy dziennie, w zależności od zakażenia. Dla dzieci dawka wynosi 10-15 mg/kg masy ciała (maks. 125-250 mg) dwa razy dziennie, ale nie jest zalecany dla dzieci poniżej 3 miesięcy. Lekarz może dostosować dawkę w zależności od choroby i reakcji pacjenta. W przypadku problemów z nerkami, dawka może być inna. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Xorimax 250?

  Lek Xorimax 250 powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku, nie należy go stosować.

  Forma podania

  Lek Xorimax 250 to tabletki drażowane o dawce 250 mg. Lek ten należy połykać doustnie.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  W jakich przypadkach stosuje się Xorimax 250?Xorimax 250 swoje zastosowanie znajduje m.in. w zapaleniu gardła i migdałków, bakteryjnym zapaleniu zatok przynosowych, ostrym zapaleniu ucha środkowego, zaostrzeniu zapalenia oskrzeli, zapaleniu pęcherza moczowego, odmiedniczkowym zapaleniu nerek, wczesnym stadium boreliozy, niepowikłanych zakażeniach skóry i tkanek miękkich.
  Ile kosztuje Xorimax 250?Xorimax 250 kosztuje od 11,35 zł.
  Gdzie znajdę ulotkę leku Xorimax 250?Ulotka została dołączona do opakowania produktu.
  Co zawiera Xorimax 250?Substancją czynną preparatu jest cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do II generacji tych antybiotyków.
  Jak stosować Xorimax 250?Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek przyjmuje się po posiłku. Tabletek nie należy dzielić ani kruszyć.
  Jakie są skutki uboczne stosowania leku Xorimax 250?Często: biegunka (zwłaszcza w przebiegu leczenia boreliozy), nudności, wymioty, wysypka skórna, pokrzywka, świąd.

  Ulotka

  Ulotka leku Xorimax 250 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Xorimax 250 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Xorimax 250 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Xorimax 250 jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki drażowane

  Moc

  250 mg

  Tablica pytań o Xorimax 250

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Xorimax 250 to: Bioracef, Ceroxim, Zamur 250, Zinnat, Zinoxx.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .