leki-orange

Xorimax 250, tabletki drażowane, 250 mg

Xorimax 250 co to jest?

Xorimax 250 występuje w formie tabletek drażowanych. Substancją czynną preparatu jest cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do II generacji tych antybiotyków. Lek ten swoje zastosowanie znajduje m.in. w zapaleniu gardła i migdałków, bakteryjnym zapaleniu zatok przynosowych, ostrym zapaleniu ucha środkowego, zaostrzeniu zapalenia oskrzeli, zapaleniu pęcherza moczowego, odmiedniczkowym zapaleniu nerek, wczesnym stadium boreliozy, niepowikłanych zakażeniach skóry i tkanek miękkich.
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Na co pomaga Xorimax 250?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Xorimax 250.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest nagłym i ciężkim zakażeniem nerek. Jest wynikiem wniknięcia patogenów do układu moczowego, co może powodować różne nieprzyjemne objawy. Gdy występują powtarzające s…
Ostre zapalenie gardła to stan zapalny tylnej ściany gardła, który zazwyczaj powoduje ból i uczucie drapania w okolicy gardła, a także trudności w połykaniu. Zapalenie gardła jest bardzo częstą dolegl…
Ostre zapalenie migdałków to stan zapalny migdałków, znajdujących się w tylnej części gardła. Zapalenie migdałków jest najczęściej powodowane przez powszechnie występujące wirusy, ale przyczyną mogą b…
Ostre zapalenie oskrzeli to stan zapalny wyściółki oskrzeli wywołany zwykle przez wirusy, zazwyczaj te same, które powodują przeziębienie i grypę. Ostre zapalenie oskrzeli jest bardzo powszechne, częs…
Zakażenia skóry i tkanek miękkich to zazwyczaj infekcje bakteryjne, które dotyczą skóry, mięśni czy tkanki podskórnej. Mogą być także wywołane przez wirusy i grzyby.
Zapalenie pęcherza moczowego jest infekcją pęcherza moczowego wywołaną w większości przypadków przez bakterie. Zapalenie pęcherza moczowego może również wystąpić jako powikłanie innej choroby. Infekcj…
Zapalenie ucha środkowego to stan zapalny lub zakażenie zlokalizowane w uchu środkowym obejmujące kosteczki słuchowe i przewód uszny. Infekcje ucha środkowego są zazwyczaj wynikiem nieprawidłowego fun…
Zapalenie zatok przynosowych to stan zapalny błony śluzowej w zatokach nosa. Ze względu na okres trwania można podzielić na zapalenie zatok przynosowych ostre, podostre lub przewlekłe.

Skład leku Xorimax 250

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Xorimax 250.

Cefuroksym jest antybiotykiem należącym do grupy cefalosporyn drugiej generacji. Jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Częste pytania o Xorimax 250

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Xorimax 250.
Xorimax 250 swoje zastosowanie znajduje m.in. w zapaleniu gardła i migdałków, bakteryjnym zapaleniu zatok przynosowych, ostrym zapaleniu ucha środkowego, zaostrzeniu zapalenia oskrzeli, zapaleniu pęcherza moczowego, odmiedniczkowym zapaleniu nerek, wczesnym stadium boreliozy, niepowikłanych zakażeniach skóry i tkanek miękkich.
Xorimax 250 kosztuje od 11,35 zł.
Ulotka została dołączona do opakowania produktu.
Substancją czynną preparatu jest cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do II generacji tych antybiotyków.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek przyjmuje się po posiłku. Tabletek nie należy dzielić ani kruszyć.
Często: biegunka (zwłaszcza w przebiegu leczenia boreliozy), nudności, wymioty, wysypka skórna, pokrzywka, świąd.

Zamienniki Xorimax 250 i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Xorimax 250 dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Xorimax 250. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Xorimax 250?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Xorimax 250

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Xorimax 250 przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Xorimax 250 w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Xorimax 250 u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Xorimax 250 a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Xorimax 250

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!