leki-orange

Rovamycine, tabletki powlekane, 1,5 mln j.m.

Rovamycine co to jest?

Rovamycine jest lekiem wydawanym na receptę, zawierającym jako substancję czynną — spiramycynę. Spiramycyna jest antybiotykiem należącym do grupy makrolidów. Lek stosowany jest między innymi w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, zapobiegawczo w toksoplazmozie wrodzonej, w stomatologii w stanach ostrych, w leczeniu toksoplazmozy ciężarnych, kryptosporydiozie, w zapaleniu cewki moczowej lub zakażeniach skóry wywołanych przez S. aureus i S. pyogenes.
Rozdziały

Na co pomaga Rovamycine?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Rovamycine.

Kryptosporydioza jest to choroba jelit wywołana przez pasożyta Cryptosporidium. Pasożyt ten żyje w glebie, żywności i wodzie. Może również znajdować się na powierzchniach, które zostały zanieczyszczon…
Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych to zakaźna infekcja górnych dróg oddechowych obejmujących nos, gardło, krtań, tchawicę i oskrzela. Do tego typu zakażenia zalicza się również przeziębienie. In…
Ostre zapalenie gardła jest to stan zapalny tylnej ściany gardła, który zazwyczaj powoduje ból i uczucie drapania w okolicy gardła, a także trudności w połykaniu. Zapalenie gardła jest bardzo częstą d…
Ostre zapalenie oskrzeli to stan zapalny wyściółki oskrzeli wywołany zwykle przez wirusy, zazwyczaj te same, które powodują przeziębienie i grypę. Ostre zapalenie oskrzeli jest bardzo powszechne, częs…
Ropień okołozębowy jest określeniem ropnego stanu zapalnego tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba. Zmiana jest bardzo bolesna i wymaga interwencji lekarza. Nieleczone ropnie mogą powodować pow…
Toksoplazmoza to choroba pasożytnicza, którą można się zarazić przez spożycie lub przeniesienie na płód pierwotniaka Toxoplazmy gondii. Większość osób zarażonych tym pierwotniakiem nie choruje, jednak…
Dolne drogi oddechowe obejmują dolną część krtani, tchawicę, oskrzela i oskrzeliki. Zakażenia dolnych dróg oddechowych zwykle spowodowane są wirusem, ale mogą być również spowodowane przez bakterie lu…
Zakażenia skóry i tkanek miękkich są wynikiem wnikania drobnoustrojów do skóry oraz jej tkanek pomocniczych. Należą do nich między innymi: róża, liszajec, czyraki, zapalenie mieszków włosowych, ropnie…
Zapalenie cewki moczowej jest zapaleniem przewodu, który przenosi mocz z pęcherza moczowego na zewnątrz ciała. Większość epizodów zapalenia cewki moczowej jest spowodowana przez zakażenie bakteriami, …
Zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia zaliczane są do chorób przyzębia. W przypadku nieleczonego zapalenia dziąseł, może dojść do zapalenia przyzębia, którego skutkiem może być nawet utrata zębów. C…
Zapalenie jamy ustnej jest to stan zapalny i ból jamy ustnej, który może zaburzać zdolność danej osoby do jedzenia, picia, mówienia i spania. Zapalenie jamy ustnej może wystąpić w dowolnym miejscu, w …
Zapalenie migdałków paciorkowcowe to infekcja migdałków znajdujących się w tylnej części gardła, która jest wywołana przez Streptococcus pyogenes (paciorkowiec grupy A) – bakterię powodującą anginę. …
Zapalenie płuc to stan zapalny pęcherzyków płucnych. Może być spowodowany infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi. Schorzenie może mieć różny stopień ciężkości, od łagodnego do zagrażające…
Zapalenie ucha środkowego jest to stan zapalny lub zakażenie zlokalizowane w uchu środkowym obejmujące kosteczki słuchowe i przewód uszny. Infekcje ucha środkowego są zazwyczaj wynikiem nieprawidłoweg…

Skład leku Rovamycine

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Rovamycine.

Spiramycyna jest makrolidowym lekiem przeciwbakteryjnym stosowanym w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Działa ona bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Pacjent powinien przyjmować go przez cały pr…

Częste pytania o Rovamycine

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Rovamycine.
Lek kosztuje 19,57 zł, natomiast po refundacji 12,60 zł.
Lek należy stosować zgodnie z zalecaniami lekarza. Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to 6 mln j.m. na dobę w 2 dawkach podzielonych; dawkę tę można zwiększyć do 9 mln j.m. na dobę, podawanych w 3 dawkach podzielonych. zalecana dawka u dzieci wynosi 150 000 j.m./kg mc. na dobę w 2-3 dawkach podzielonych; dawkę tę można zwiększyć do 300 000 j.m./kg mc. na dobę, podawanych w 2-3 dawkach podzielonych.<br />
Lek nie posiada zamiennika.
Lek może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.
Tak, lek zawiera antybiotyk z grupy makrolidów — spiramycynę.
Rovamycine jest lekiem zawierającym w składzie antybiotyk z grupy makrolidów — spiramcynę. Stosowany jest w leczeniu zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na spiramycynę.

Zamienniki Rovamycine i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Rovamycine dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Rovamycine. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Rovamycine?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Rovamycine

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Rovamycine przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Rovamycine w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Rovamycine u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Rovamycine a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Rovamycine

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.