leki-orange

Vivomixx, krople doustne

Vivomixx co to jest?

Vivomixx, krople doustne to suplement diety zawierający 8 liofilizowanych żywych szczepów bakterii probiotycznych. Preparat wspiera prawidłowe funkcjonowanie mikroflory jelitowej. Vivomixx, krople doustne zalecany jest do stosowania po antybiotykoterapii, w stanach zapalnych jelit, w schorzeniach czynnościowych jelit oraz w celu wspierania odporności.

Rozdziały

Kiedy warto suplementować Vivomixx?

Sprawdź, w jakich schorzeniach warto wspomóc się suplementacją produktu Vivomixx.

Zaburzenie charakteryzujące się częstymi i wodnistymi wypróżnieniami. Przyczyny biegunki obejmują bakterie, wirusy lub pasożyty, niektóre leki, nietolerancje pokarmowe i choroby, które wpływają na żoł…
Kolka u dzieci to przypadłość, która może wystąpić w pierwszych kilku miesiącach życia i towarzyszy jej silny ból. Kolka objawia się silnym płaczem niemowlaka. Przy tym zaburzeniu można zauważyć wzdęt…
Przyjmowane leki nie rozróżniają bakterii pożytecznych od tych, które powodują chorobę. Stąd wyjałowienie flory bakteryjnej jelit często jest przykrym następstwem zakończonej antybiotykoterapii. Przyj…
Zaburzenia mikroflory jelitowej charakteryzuje się spadkiem liczby dobroczynnych bakterii w jelicie i nadmierną kolonizacją mikroorganizmów, których nie powinno tam być. Antybiotykoterapia prowadzi do…
Zespół drażliwego jelita to przewlekła niezapalna choroba charakteryzująca się bólem brzucha, częstą zmianą w sposobie wypróżnień (występujące naprzemiennie biegunki i zaparcia) oraz brakiem wykrywaln…

Skład suplementu diety Vivomixx

Zapoznaj się z dokładnym składem suplementu diety Vivomixx.

Bifidobacterium breve to probiotyczny szczep bakteryjny. Występuje on w przewodzie pokarmowym niemowląt i dorosłych, a także można go znaleźć w kobiecym mleku. Stanowi naturalną mikroflorę, która jest…
Bifidobacterium infantis to bakteria kwasu mlekowego zamieszkująca układ trawienny. Jest bakterią beztlenową, posiadającą zdolność do konwersji cukrów do kwasu mlekowego. Korzyści ze stosowania tej b…
Bifidobacterium longum to bakteria występująca w przewodzie pokarmowym człowieka. Należy do bakterii, które najwcześniej kolonizują przewód pokarmowy niemowląt. Należy on do probiotycznych szczepów, p…
Acidophilus należy do grupy bakterii zwanych bakteriami kwasu mlekowego (lub Lactobacillus) ze względu na ich zdolność do konwersji cukrów do kwasu mlekowego i nadtlenku wodoru, substancji hamujących …
Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus należy do podgatunków bakterii Lactobacillus delbrueckii. Bakteria ta jest bakterią probiotyczną i buduje korzystną florę w jelitach.
Lactobacillus casei to bakterie probiotyczne zasiedlające przewód pokarmowy i przynoszą wiele korzyści dla zdrowia. Do ich funkcji należą wspomaganie procesów trawienia i ułatwianie wchłanianiu substa…
Lactobacillus plantarum należy do bakterii kwasu mlekowego i stanowi szczep probiotyczny. Występuje w wielu suplementach i preparatach probiotycznych, które korzystnie działają na mikroflorę jelitową….
Streptococcus thermophilus wchodzą w skład preparatów probiotycznych lub symbiotycznych. Bakterie rozkładają laktozę, który dla osób z nietolerancją laktozy jest trudna do strawienia. Występują one na…

Częste pytania o Vivomixx

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące suplementu diety Vivomixx.

Vivomixx, krople doustne ma w większości pozytywne opinie.
Zaleca się stosowanie 10-20 kropli u niemowląt i dzieci.
Ceny tego suplementu diety są różne, zwykle mieszczą się w zakresie 57-76 zł (2×5 ml).
Krople doustne Vivomixx przeznaczone są dla dzieci i niemowląt.
Nie, krople doustne Vivomixx to suplement diety.

Produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. 

Dicoflor Baby, krople
Floractin, krople doustne

Vivomixx dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem suplementu Vivomixx. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować suplement Vivomixx?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Vivomixx

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki  i suplementy mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.