Lek na receptę.

Lisinoratio 5

tabletki5 mg

Lisinoratio 5 to refundowany lek, który jest wydawany wyłącznie na receptę. Wykazuje on działanie hipotensyjne, które jest możliwe dzięki obecnemu w składzie inhibitorowi konwertazy angiotensyny, jakim jest lizynopryl. Lek ten dedykowany jest pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niewydolnościową serca oraz może być stosowany w krótkotrwałym leczeniu pozawałowym.

Spis treści

  Opis leku

  Lisinoratio 5 – co to?

  Lisinoratio 5 to refundowany lek, który jest wydawany wyłącznie na receptę. Wykazuje on działanie hipotensyjne, które jest możliwe dzięki obecnemu w składzie inhibitorowi konwertazy angiotensyny, jakim jest lizynopryl. Lek ten dedykowany jest pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niewydolnościową serca oraz może być stosowany w krótkotrwałym leczeniu pozawałowym.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Lisinoratio 5?

  Dawkowanie leku w różnych schorzeniach jest następujące:

  Nadciśnienie tętnicze:

  • Chorzy nie stosujący leków moczopędnych: początkowo 10 mg raz na dobę. Dawka podtrzymująca zazwyczaj wynosi 20-40 mg raz na dobę. Maksymalna dawka to 80 mg raz na dobę.
  • Chorzy przyjmujący leki moczopędne: istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia niedociśnienia tętniczego. Jeżeli możliwe, lekarz zaleci przerwanie stosowania leku moczopędnego 2-3 dni przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku. W przypadku niemożności przerwania leku moczopędnego, zalecana dawka początkowa to 5 mg na dobę. Lekarz dostosuje dalsze dawkowanie w zależności od wartości ciśnienia tętniczego.

  Niewydolność serca:

  • Dawka początkowa to 2,5 mg raz na dobę, rano, pod ścisłą kontrolą lekarską. Lekarz dostosuje dawkę na podstawie reakcji chorego na leczenie. Zazwyczaj stosowana dawka podtrzymująca wynosi 5-20 mg raz na dobę.

  Zawał serca:

  • Leczenie w warunkach szpitalnych może rozpocząć się w ciągu 24 godzin od wystąpienia objawów zawału serca. Dawki zaczynają się od 5 mg, a następnie po 24 godzinach kolejne 5 mg, po 48 godzinach 10 mg. U chorych z niskim ciśnieniem skurczowym (poniżej 120 mm Hg) zalecana jest mniejsza dawka początkowa, tj. 2,5 mg. W przypadku wystąpienia niedociśnienia tętniczego, lekarz dostosuje dawkowanie lub może zalecić odstawienie leku.

  Początkowe stadium nefropatii cukrzycowej:

  • Chorzy z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2: początkowo 10 mg raz na dobę. W razie potrzeby lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg raz na dobę. U chorych z zaburzeniami czynności nerek lekarz dostosuje dawkę początkową w zależności od klirensu kreatyniny.

  W każdym przypadku należy pamiętać o ścisłej kontroli lekarskiej i monitorowaniu odpowiedzi na leczenie.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Lisinoratio 5?

  Lek Lisinoratio 5 w postaci tabletek 5 mg powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Lisinoratio 5 to tabletki o dawce 5 mg. Lek ten jest przyjmowany doustnie, czyli przez połknięcie.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Czy Lisinoratio 5 (w dawce 5 mg) dostępny jest w formie tabletek?Tak, ten preparat występuje na rynku w postaci tabletek.
  Ile kosztuje Lisinoratio 5?Cena opakowania zawierającego 30 tabletek to ok. 7 zł.
  Jakie są zamienniki dla Lisinoratio 5?Na rynku dostępne są 4 zamienniki tego leku: Lisiprol, Ranopril, Lisinopril Genoptim i LisiHEXAL 5.
  Gdzie można znaleźć ulotkę Lisinoratio 5?Ulotka dołączona jest do opakowania oraz dostępna na stronie internetowej rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl.
  Co wchodzi w skład leku Lisinoratio 5?Substancją czynną jest lizynopryl — inhibitor konwertazy angiotensyny.

  Ulotka

  Ulotka leku Lisinoratio 5 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Lisinoratio 5 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Lisinoratio 5 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Lisinoratio 5 jest Ratiopharm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki

  Moc

  5 mg

  Tablica pytań o Lisinoratio 5

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Lisinoratio 5 to: Lisinopril Genoptim, Ranopril, LisiHEXAL 5, Lisiprol.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .