Lek na receptę.

Lisinoratio 10

tabletki10 mg

Lisinoratio 10 to hipotensyjny lek dedykowany pacjentom, którzy chorują na niewydolność serca, zmagają się z nadciśnieniem tętniczym. Preparat może być także używany w leczeniu wczesnej fazy zawału. Substancją czynną odpowiedzialną za działanie leku jest lizynopryl — inhibitor konwertazy angiotensyny.

Spis treści

  Opis leku

  Lisinoratio 10 – co to?

  Lisinoratio 10 to hipotensyjny lek dedykowany pacjentom, którzy chorują na niewydolność serca, zmagają się z nadciśnieniem tętniczym. Preparat może być także używany w leczeniu wczesnej fazy zawału. Substancją czynną odpowiedzialną za działanie leku jest lizynopryl — inhibitor konwertazy angiotensyny.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Lisinoratio 10?

  Dawkowanie leku w różnych schorzeniach jest następujące:

  Nadciśnienie tętnicze:

  • Chorzy nie stosujący leków moczopędnych: początkowo 10 mg raz na dobę. Dawka podtrzymująca zazwyczaj wynosi 20-40 mg raz na dobę. Maksymalna dawka to 80 mg raz na dobę.
  • Chorzy przyjmujący leki moczopędne: istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia niedociśnienia tętniczego. Jeżeli możliwe, lekarz zaleci przerwanie stosowania leku moczopędnego 2-3 dni przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku. W przypadku niemożności przerwania leku moczopędnego, zalecana dawka początkowa to 5 mg na dobę. Lekarz dostosuje dalsze dawkowanie w zależności od wartości ciśnienia tętniczego.

  Niewydolność serca:

  • Dawka początkowa to 2,5 mg raz na dobę, rano, pod ścisłą kontrolą lekarską. Lekarz dostosuje dawkę na podstawie reakcji chorego na leczenie. Zazwyczaj stosowana dawka podtrzymująca wynosi 5-20 mg raz na dobę.

  Zawał serca:

  • Leczenie w warunkach szpitalnych może rozpocząć się w ciągu 24 godzin od wystąpienia objawów zawału serca. Dawki zaczynają się od 5 mg, a następnie po 24 godzinach kolejne 5 mg, po 48 godzinach 10 mg. U chorych z niskim ciśnieniem skurczowym (poniżej 120 mm Hg) zalecana jest mniejsza dawka początkowa, tj. 2,5 mg. W przypadku wystąpienia niedociśnienia tętniczego, lekarz dostosuje dawkowanie lub może zalecić odstawienie leku.

  Początkowe stadium nefropatii cukrzycowej:

  • Chorzy z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2: początkowo 10 mg raz na dobę. W razie potrzeby lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg raz na dobę. U chorych z zaburzeniami czynności nerek lekarz dostosuje dawkę początkową w zależności od klirensu kreatyniny.

  W każdym przypadku należy pamiętać o ścisłej kontroli lekarskiej i monitorowaniu odpowiedzi na leczenie.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Lisinoratio 10?

  Lek Lisinoratio 10 w postaci tabletek powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności i nie stosować po jej przekroczeniu.

  Forma podania

  Lek Lisinoratio 10 to tabletki o dawce 10 mg. Lek ten jest przeznaczony do podawania doustnego.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Ile kosztuje Lisinoratio 10?Cena tego preparatu w przypadku refundacji wynosi ok. 9 zł.
  Jakie są zamienniki dla Lisinoratio 10?Preparaty, które stanowią zamienniki tego leku to: Lisiprol, Ranopril i LisiHEXAL 10.
  Jakie składniki zawiera Lisinoratio 10?Składnikiem czynnym preparatu jest inhibitor konwertazy angiotensyny — lizynopryl.
  Czy Lisinoratio 10 został wycofany?Nie, preparat ten jest nadal dostępny na rynku.
  Jak działa lek Lisinoratio 10?Lisinoratio 10 jest to lek hipotensyjny/przeciwnadciśnieniowy — obniża ciśnienie tętnicze krwi.

  Ulotka

  Ulotka leku Lisinoratio 10 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Lisinoratio 10 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Lisinoratio 10 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Lisinoratio 10 jest Ratiopharm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki

  Moc

  10 mg

  Tablica pytań o Lisinoratio 10

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Lisinoratio 10 to: Lisiprol, Ranopril, LisiHEXAL 10.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .