leki-orange

Sedam, tabletki, 6 mg

Sedam co to jest?

Sedam występuje w postaci tabletek. Substancją czynną zawartą w preparacie jest bromazepam, pochodna benzodiazepiny o pośrednim czasie działania. Wskazaniami do stosowania tego leku są: zaburzenia lękowe uogólnione, zaburzenia występujące pod postacią somatyczną, stany lękowe występujące w przebiegu przewlekłych chorób organicznych ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia stresowe pourazowe, z objawami lęku, zaburzenia adaptacyjne.
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Występują
Rozdziały

Na co pomaga Sedam?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Sedam.

1. Wstęp: Reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne to reakcje organizmu na wyjątkowego natężenia stresory, takie jak nagłe problemy zdrowotne, straty osobiste, czy znaczne zmiany w życiu. Cho…
1. Definicja i przyczyny stresu. Stres to naturalna reakcja organizmu na zapoznanie się z niebezpieczeństwem — zarówno rzeczywistym, jak i odczuwanym. To mechanizm obronny, dzięki któremu jesteśmy w s…
Zaburzenia lękowe to grupa chorób psychicznych, które powodują intensywny niepokój lub strach. Mogą one dotyczyć konkretnych sytuacji, przedmiotów lub być niezwiązane z żadnym konkretnym bodźcem….

Skład leku Sedam

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Sedam.

Bromazepam jest lekiem przeciwlękowym stosowanym w terapii zaburzeń lękowych. Substancja ta działa uspokajająco i nasennie.

Częste pytania o Sedam

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Sedam.
Wskazaniami do stosowania tego leku są: zaburzenia lękowe uogólnione, zaburzenia występujące pod postacią somatyczną, stany lękowe występujące w przebiegu przewlekłych chorób organicznych ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia stresowe pourazowe, z objawami lęku, zaburzenia adaptacyjne.
Ulotka została dołączona do opakowania produktu.
Sedam jest lekiem na receptę.
Sedam dostępny jest w formie tabletek.
Mogą wystąpić zmęczenie, senność, osłabienie mięśni, uczucie drętwienia, osłabienie uwagi, dezorientacja, ból i zawroty głowy, ataksja, podwójne widzenie.

Zamienniki Sedam i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Sedam dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Sedam. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Sedam?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Sedam

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Sedam przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Sedam w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Sedam u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Sedam a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Sedam

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Sedam