leki-orange

Kamfora

Rozdziały

Działanie i właściwości kamfory

Kamfora jest związkiem stosowanym miejscowo, aby pomóc złagodzić ból, a także jako miejscowy środek antyseptyczny. Ludzie stosują ją na skórę, aby złagodzić ból i zmniejszyć swędzenie. Stosuje się ją również na skórę szyi i klatki piersiowej, aby można ją było wdychać w celu zmniejszenia chęci do kaszlu.

Przyjmowanie kamfory doustnie nie jest bezpieczne. Ważne jest również, aby nie stosować jej na uszkodzoną skórę, ponieważ może ona szybko przedostać się do organizmu i osiągnąć stężenie, które jest wystarczająco wysokie, aby spowodować zatrucie.

W przypadku stosowania na skórę: Kamfora jest możliwie bezpieczna dla większości osób dorosłych, gdy jest stosowana na skórę w postaci kremu lub balsamu w niskich stężeniach. Może ona powodować pewne niewielkie działania niepożądane, takie jak zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Nie należy stosować nierozcieńczonych produktów z kamforą lub produktów zawierających więcej niż 11% tej substancji. Mogą one być drażniące i niebezpieczne.

Przy wdychaniu: Kamfora jest prawdopodobnie bezpieczna dla większości dorosłych w przypadku wdychania jej w postaci oparów z nacierań stosowanych na klatkę piersiową. Może być ona niebezpieczna w przypadku wdychania dużych ilości. Wdychanie dużych jej ilości może powodować efekty toksyczne.

Lekarze zalecają, aby produkty z kamforą nie były stosowane na skórę u dzieci. Dzieci są zwykle bardziej wrażliwe na skutki uboczne.

 

Leki zawierające kamforę

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz kamforę.
Loading...

Koniec.

No more pages to load