leki-orange

Chmiel zwyczajny

Rozdziały

Działanie i właściwości chmielu zwyczajnego

Chmiel to wysuszona, kwitnąca część rośliny chmielowej. Jest on powszechnie stosowany do warzenia piwa i jako składnik aromatyzujący w żywności. Jest on również wykorzystywany do produkcji leków. Substancje chemiczne, które się w nim znajdują wydają się mieć słabe działanie podobne do hormonu estrogenu oraz niektóre z nich wydają się również zmniejszać obrzęki, zapobiegać infekcjom i powodować senność.

Odpowiednia dawka chmielu zależy od kilku czynników, takich jak wiek użytkownika, jego stan zdrowia i szereg innych uwarunkowań. Jest on prawdopodobnie bezpieczny, jeśli jest spożywany w ilościach powszechnie występujących w żywności. U niektórych osób chmiel może powodować zawroty głowy i senność. Kobiety przyjmujące produkt mogą zauważyć zmiany w cyklu miesiączkowym.

Niektóre substancje chemiczne w chmielu działają jak hormon estrogen. Osoby, które cierpią na schorzenia wrażliwe na hormony powinny go unikać. Niektóre z tych schorzeń obejmują raka piersi i endometriozę. Może on również nasilać depresję, dlatego w tym przypadku nie powinien być stosowany.

Poradniki na temat chmielu zwyczajnego

Przeczytaj nasze poradniki i dowiedz się więcej o wybranej substancji czynnej.
Loading...

Leki zawierające chmiel zwyczajny

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz chmiel zwyczajny.
Loading...
W naszym serwisie nie ma obecnie żadnych produktów zawierających Chmiel zwyczajny.