Co to jest Islaherb syrop?
Islaherb syrop to wyrób medyczny, który tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła. Podczas połykania syrop powleka gardło, tworząc specjalną ochronną barierę (tzw. mukoadhezyjny film), która chroni przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak bakterie czy wirusy.
Jak działa Islaherb syrop?
Syrop zawiera naturalne ekstrakty z:
- Porostu islandzkiego – bogaty w substancje śluzowe tworzące ochronną warstwę.
- Malwy – dostarcza naturalne śluzy łagodzące podrażnienia.
- Lipy – działa przeciwzapalnie i rozkurczowo.
Te składniki powlekają gardło i chronią zakończenia nerwowe odpowiedzialne za ból gardła i odruch kaszlu. Dodatkowo syrop zawiera hialuronian sodu, który intensywnie nawilża wysuszoną i podrażnioną śluzówkę, przynosząc ulgę.
Kiedy stosować Islaherb syrop?
Syrop jest wskazany do stosowania:
- Przy suchym kaszlu i chrypce.
- Przy bólu gardła, zwłaszcza podczas przełykania.
- Wspomagająco podczas leczenia stanów zapalnych gardła i jamy ustnej (np. zapalenie gardła, zapalenie migdałków, afty).
- Dla osób nadmiernie obciążających struny głosowe (nauczyciele, śpiewacy, prelegenci).
- Przy suchości w jamie ustnej.
- Dla osób narażonych na szkodliwe czynniki zewnętrzne (suche, klimatyzowane, zimne lub zanieczyszczone powietrze).
Zalety Islaherb syropu
- Bazuje na naturalnych koncentratach soków jabłkowego i aroniowego.
- Nie zawiera dodatkowego cukru ani substancji słodzących.
- Bez sztucznych barwników i konserwantów.
- Może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy czas.
- Bezpieczny dla dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia.
Jak stosować Islaherb syrop?
- Dzieci od 1 do 3 lat: 10 ml syropu 3 razy dziennie.
- Dzieci od 3 do 10 lat: 15 ml syropu 3 razy dziennie.
- Dorośli i dzieci powyżej 10. roku życia: 20 ml syropu 3 razy dziennie.
Przed użyciem wstrząsnąć butelką. Napełnić załączoną miarkę odpowiednią objętością syropu, a następnie powoli wypić.
Ważne informacje:
- Wyrób należy zużyć w ciągu 2 tygodni od otwarcia.
- W syropie może pojawić się delikatny osad, co jest naturalnym procesem przy produktach z ekstraktami roślinnymi.
- U dzieci stosować pod kontrolą osoby dorosłej.
- Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
Skład
Woda oczyszczona, koncentrat soku z jabłek, koncentrat soku z aronii, ekstrakt z liści malwy (Malva sylvestris), ekstrakt z porostu islandzkiego (Cetraria islandica), ekstrakt z kwiatów lipy (Tilia vulgaris), guma ksantanowa, hialuronian sodu.
Opakowanie
Butelka 125 ml z miarką dozującą.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.