leki-orange

Podbiał zwyczajny

Rozdziały

Działanie i właściwości podbiału zwyczajnego

Podbiał zwyczajny to roślina, której liść, kwiat i korzeń są wykorzystywane do produkcji leków. Substancje chemiczne zawarte w podbiale zwyczajnym mogą zwalczać ból, obrzęk (stan zapalny) i świszczący oddech. Pomimo poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa stosowania, podbiał jest używany w astmie, kaszlu, bólu gardła, obrzękach dróg oddechowych i innych schorzeniach, ale nie ma dobrych dowodów naukowych na poparcie tych zastosowań.

Działanie podbiału jest uważane za przeciwieństwo działania wykrztuśnego (środka, który pomaga w wydalaniu gęstego, produktywnego śluzu). Podbiał jest raczej rozluźniającym środkiem wykrztuśnym, który działa uspokajająco i rozkurczowo, co jest korzystne w przypadku kaszlu spastycznego i drażliwego, zarówno ostrego, jak i przewlekłego.

Podbiał zwyczajny może wywołać reakcję alergiczną u osób uczulonych na rośliny z rodziny Asteraceae/Compositae. Do członków tej rodziny należą ambrozja, chryzantemy, nagietki, stokrotki i wiele innych.
Istnieje obawa, że podbiał przyjmowany w dużych ilościach może kolidować z leczeniem schorzeń, takich jak: wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca.
Podbiał zwyczajny zawiera związki chemiczne, które mogą być hepatotoksyczne, dlatego nie zaleca się stosowanie takich preparatów, jeśli pacjent ma choroby wątroby.

Leki zawierające podbiał zwyczajny

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz podbiał zwyczajny.
Loading...
W naszym serwisie nie ma obecnie żadnych produktów zawierających Podbiał zwyczajny.