leki-orange

Prasteron

Rozdziały

Działanie i właściwości prasteronu

Prasteron jest stosowany w leczeniu bólu pochwy podczas stosunku spowodowanego zmianami, które zachodzą wraz z menopauzą.

Nie należy stosować tego leku, jeśli:

masz uczulenie na prasteron; jakąkolwiek część tego leku; lub jakiekolwiek inne leki, pokarmy lub substancje. Należy powiedzieć lekarzowi o alergii i jakie objawy miałeś.
masz niewyjaśnione krwawienie z pochwy.
u pacjentki kiedykolwiek występował rak piersi.

Ten lek nie jest zatwierdzony dla kobiet, które nie przeszły menopauzy. Jeśli jesteś w ciąży, planujesz zajść w ciążę lub karmisz piersią, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Należy natychmiast poinformować lekarza lub uzyskać pomoc medyczną, jeśli podczas stosowania prasteronu wystąpi którykolwiek z następujących objawów lub symptomów, które mogą być związane z bardzo ciężkim działaniem niepożądanym:

Objawy reakcji alergicznej, takie jak wysypka; pokrzywka; świąd; czerwona, obrzęknięta, pęcherze lub łuszcząca się skóra z gorączką lub bez; świszczący oddech; ucisk w klatce piersiowej lub gardle; trudności w oddychaniu, połykaniu lub mówieniu; niezwykła chrypka; lub obrzęk ust, twarzy, warg, języka lub gardła.

Poradniki na temat prasteronu

Przeczytaj nasze poradniki i dowiedz się więcej o wybranej substancji czynnej.
Loading...
W naszym serwisie nie ma obecnie żadnych poradników omawiających Prasteron.

Leki zawierające prasteron

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz prasteron.