aleric

Aleric deslo USP

floradix

Floradix Żelazo i witaminy

nisita

Nisita

Biotilac Biotic

hascovir

Hascovir Control Max

kerabione

Kerabione

raphaholin C

Raphacholin C

ecomer

Ecomer Odporność + witamina E

chitosan

Olimp Chitosan+chrom

,

Wycofano z obrotu popularną maść na hemoroidy

Główny Inspektor Farmaceutyczny 27 kwietnia 2022 roku wycofał z obrotu na terenie całego kraju maść Hemkortin-HC. Hemkortin-HC jest lekiem stosowanym w leczeniu hemoroidów dostępnym bez recepty. Poznaj przyczynę wycofania oraz dowiedz się które opakowania leku zostały wycofane.
Lek wycofany z obrotu.

Dlaczego wycofano maść na hemoroidy?

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju maść Hemkortin-HC. Wycofany produkt zawiera w składzie hydrokortyzon oraz siarczan cynku. Wniosek o wycofanie złożył podmiot odpowiedzialny firma Polmex Pharma Biniecki & Malinowski sp.j.

Przyczyną zgłoszenia było błędne oznakowanie mocy produktu leczniczego na opakowaniu bezpośrednim. Błędny zapis znajduję się na pojedynczych tubach, jednak wycofaniu podlega cała zgłoszona przez podmiot seria.

W związku z błędną szatą graficzną wyżej wymienionego produktu Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju jednej serii leku Hemkortin-HC.

Jeśli stosujesz maść na hemoroidy Hemkortin-HC, sprawdź, czy Twoja seria nie została wycofana z obrotu. Szczegóły dotyczące wycofanych serii leków dostępne są w treści decyzji GIF.

Hemkortin-HC (5 mg + 5 mg)/g , maść

Jaką serie maści Hemkortin-HC wycofano z obrotu?

Hemkortin-HC (5 mg + 5 mg)/g, maść, 30 g

Numer serii D0222, Data ważności: 31.10.2025

Bibliografia

Omawiane substancje

 • Hydrokortyzon

  Hydrokortyzon jest syntetycznym kortykosteroidem stosowanym w leczeniu stanów zapalnych skóry i alergii. Substancja ta działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwbólowo.
  Substancje Syntetyczne i Biologiczne
 • Siarczan cynku

  Siarczan cynku to biały proszek, który jest stosowany w przemyśle chemicznym i kosmetycznym. Jest to związek chemiczny, który zawiera w swojej strukturze cynk i siarczan.
  Substancje Syntetyczne i Biologiczne

Omawiane schorzenia

 • Hemoroidy

  Hemoroidy to schorzenie dotyczące żył odbytu, które może powodować ból, swędzenie i krwawienie. Występują u osób w różnym wieku i mogą być spowodowane przez wiele czynników, w tym siedzący tryb życia i dieta uboga w błonnik.

Więcej poradników

Wyświetlane poradniki pochodzą z kategorii czytanego artykułu: , .