aleric

Aleric deslo USP

floradix

Floradix Żelazo i witaminy

nisita

Nisita

Biotilac Biotic

hascovir

Hascovir Control Max

kerabione

Kerabione

raphaholin C

Raphacholin C

ecomer

Ecomer Odporność + witamina E

chitosan

Olimp Chitosan+chrom

,

Aribit wycofany z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie Polski 12 października 2021 roku jedną serię leku Aribit. Powodem jest wada jakościowa produktu.

Przyczyna wycofania

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu lek Aribit na wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu serii produktów leczniczych Aribit tabletki 30 mg. Powodem wniosku było uzyskanie w badaniach stabilności wyniku niezgodnego ze specyfikacją. Parametrem odbiegającym od normy była zawartość substancji czynnej arypiprazolu.

W związku z wadą jakościową wyżej wymienionego produktu Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wadliwych serii leku Aribit.

Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

Jeśli stosujesz lek Aribit, sprawdź, czy Twoja seria nie została wycofana z obrotu. Szczegóły dotyczące wycofanych serii leków dostępne są w treści decyzji GIF.

Wycofane serie:

Aribit 30 mg

Numer serii 011020 Data ważności 2023-10-31

Bibliografia

Omawiane substancje

 • Arypiprazol

  Arypiprazol jest lekiem stosowanym w leczeniu schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. Substancja ta działa na receptory dopaminowe i serotoninowe w mózgu.
  Substancje Syntetyczne i Biologiczne

Omawiane schorzenia

 • Epizod maniakalny

  Epizod maniakalny to zaburzenie nastroju charakteryzujące się nadmiernym podnieceniem, euforią, nadmierną aktywnością oraz zmniejszoną potrzebą snu. Może występować jako objaw chorób psychicznych, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa.
 • Zaburzenia afektywne dwubiegunowe

  Zaburzenia afektywne dwubiegunowe to choroba psychiczna charakteryzująca się okresami manii i depresji. Objawy mogą być różnorodne i wpływać na funkcjonowanie codzienne.

Więcej poradników

Wyświetlane poradniki pochodzą z kategorii czytanego artykułu: , .