leki-orange

Uliprystal

Rozdziały

Działanie i właściwości uliprystalu

Uliprystal jest środkiem antykoncepcyjnym stosowanym w nagłych wypadkach. Jego działanie polega na zatrzymaniu lub opóźnieniu uwolnienia komórki jajowej z jajnika. Uliprystal może również utrudniać zapłodnionemu jajeczku przyłączenie się do macicy.

Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania ciąży po odbyciu stosunku płciowego bez użycia prezerwatywy lub innej skutecznej metody kontroli urodzeń. Uliprystal jest również stosowany w celu zapobiegania ciąży po tym, jak zawiodła zwykła forma kontroli urodzeń. Nie powinien być on stosowany jako regularna forma codziennej, cotygodniowej lub comiesięcznej kontroli urodzeń.

ULIPRYSTAL NIE POWINIEN BYĆ STOSOWANY W CELU PRZERWANIA ISTNIEJĄCEJ CIĄŻY.
Środki ostrożności
Nie należy stosować uliprystalu, jeśli pacjentka potwierdziła, że jest w ciąży lub jeśli jest uczulona na ten lek.

Nie należy go również stosować, jeśli u pacjentki nie wystąpiły jeszcze miesiączki lub jeśli pacjentka przeszła menopauzę.

Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjentki kiedykolwiek wystąpiły:

ciąża pozamaciczna (jajowodowa);
jeśli ostatnia miesiączka wystąpiła więcej niż 4 tygodnie temu.

Ten lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub spowodować wady wrodzone. Nie należy stosować antykoncepcji awaryjnej jeśli jesteś w ciąży lub myślisz, że możesz być w ciąży.

Nie powinnaś karmić piersią podczas stosowania tego leku.
Działania niepożądane
Skorzystaj z pomocy medycznej, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zwrócić się o pomoc medyczną w przypadku wystąpienia silnego bólu w dolnej części brzucha (zwłaszcza po jednej stronie) 3 do 5 tygodni po zastosowaniu uliprystalu.

Częste działania niepożądane mogą obejmować:

ból głowy;
zawroty głowy, uczucie zmęczenia;
mdłości, ból brzucha;
bóle menstruacyjne.

Leki zawierające uliprystal

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz uliprystal.
Loading...
W naszym serwisie nie ma obecnie żadnych produktów zawierających Uliprystal.