Skuteczne usuwanie brodawek i kurzajek metodą krioterapii
Help4Skin Brodawki i kurzajki to wyrób medyczny w formie aerozolu, który wykorzystuje metodę krioterapii do całkowitego wymrożenia brodawek i kurzajek aż do korzenia. Dzięki opatentowanemu systemowi Verrukill® umożliwia skuteczne usunięcie zmian skórnych w warunkach domowych, bez konieczności wizyty u lekarza.
Główne zalety produktu
- Wymraża kurzajki i brodawki aż do korzenia
- Efekt widoczny już po 1 użyciu
- Aktywacja trwa zaledwie 1 sekundę
- 12 jednorazowych aplikatorów eliminuje ryzyko przenoszenia wirusa
- Precyzyjna aplikacja bezpośrednio na brodawkę/kurzajkę
- Produkt wystarcza na 12 zabiegów
Jak działa Help4Skin?
System Verrukill® powoduje natychmiastowe zamrożenie obszaru od brodawki do korzenia na kilka sekund. Skóra, która zetknie się z zamrożoną pianką, staje się biała i może pojawić się niewielkie uczucie pieczenia oraz ból – jest to normalna reakcja. Po zabiegu przy korzeniu brodawki pojawi się mały, niewidoczny pęcherzyk, który ułatwi jej odpadnięcie. W większości przypadków 10-14 dni po zabiegu brodawka odrywa się i znika, umożliwiając wzrost zdrowej skóry.
Dla kogo przeznaczony jest produkt?
Wyrób medyczny Help4Skin Brodawki i kurzajki jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia.
Zalecane czasy aplikacji
Brodawki zwykłe i kurzajki:
- Małe (poniżej 2,5 mm) – 10 sekund
- Średnie (od 2,5 mm do 5 mm) – 15 sekund
- Duże (powyżej 5 mm) – 20 sekund
Brodawki podeszwowe:
- Wszystkie wielkości – od 20 do 40 sekund
W przypadku brodawek podeszwowych zaleca się moczenie stopy w gorącej wodzie przez co najmniej 6 minut, a następnie usunięcie zrogowaciałej warstwy brodawki za pomocą pumeksu, aby zoptymalizować efekty zabiegu.
Sposób użycia
- Załóż końcówkę piankową na specjalnie zaprojektowany aplikator w górnej części pojemnika. Piankę należy wprowadzić tak, aby połowa znajdowała się wewnątrz dyszy aplikatora, a połowa na zewnątrz.
- Przytrzymaj puszkę pionowo i załóż bezpieczną zatyczkę na dozownik. Upewnij się, że strzałka na plastikowej podstawie dozownika jest wyrównana z pionową linią wskazującą pozycję ON na bezpiecznej zatyczce.
- Odwróć urządzenie do góry dnem, opierając zatyczkę uruchamiającą na stole. Jedną ręką mocno przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą, a drugą naciskaj ją przez 1 sekundę. Po naciśnięciu dyszy usłyszysz syczenie – pianka zostaje nasączona zimnym płynem.
- Jedną ręką przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą na stole, a drugą usuń pojemnik. Uważaj, aby nie odwrócić zatyczki.
- Trzymając pojemnik w dłoni, delikatnie dotknij końcówką pianki do środkowej części brodawki lub kurzajki. Wywieraj delikatny, ale stały nacisk przez zalecany czas.
Ważne: Po zabiegu poczekaj trzy minuty, a następnie zdejmij aplikator za pomocą papierowej chusteczki. Nigdy nie dotykaj końcówki pianki gołymi dłońmi, aby uniknąć zarażenia skóry wirusem. Piankę należy wyrzucić po każdym zabiegu.
Skuteczność leczenia
- Brodawki zwykłe: zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. W razie konieczności zabieg należy powtórzyć po upływie 2 tygodni.
- Kurzajki: są zwykle bardziej oporne na leczenie. Konieczne może być powtórzenie zabiegu 3-4 razy w odstępach dwutygodniowych.
- Skupisko brodawek: zaleca się przeprowadzenie zabiegów osobno w obrębie każdej brodawki w odstępach dwutygodniowych.
Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza.
Przeciwwskazania
- Nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia
- Nie stosować u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami krążenia
- Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią
- Nie stosować na podrażnionej lub zakażonej skórze
- Nie stosować na skórze z ciemnymi przebarwieniami, znamionami barwnikowymi, znamionami wrodzonymi lub nietypowymi, owłosionymi naroślami
- Nie stosować w szczególnie wrażliwych obszarach skóry (twarz, pacha, narządy rozrodcze, okolice oczu itp.)
Skład
Dimetyloeter i płynny propan.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.