,

Lek Corsib usunięty z obrotu! Sprawdź, czy nie masz w domu wadliwej serii

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Lek na nadciśnienie został wycofany z obrotu!

Popularny lek na nadciśnienie został wycofany z obrotu! Co to za lek? Na jakie serie trzeba zwrócić uwagę?
Lek Corsib wycofany z obrotu (fot. Canva).

Dlaczego wycofano z obrotu Corsib?

W dniu 15 stycznia 2024 r. do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja od pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego o wystąpieniu wyniku poza specyfikacją (OOS) w 6 miesiącu badań stabilności produktu leczniczego Corsib, (Bisoprololi fumaras), 2,5 mg, tabletki. Przekroczenie dotyczyło dopuszczalnego limitu dla innego zanieczyszczenia. Jako przyczynę powstania odchylenia wskazano przegrzanie mieszanki dotabletkowania w trakcie procesu wytwarzania.

Jakie serie leku Corsib zostały wycofane z obrotu?

Po analizie posiadanego materiału dowodowego, w związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii o numerze 7ME023A przedmiotowego produktu leczniczego oraz zakazie wprowadzenia do obrotu serii numer 7ME023A oraz serii P28033.

Bibliografia

  1. https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4452 (dostęp z dnia 19.01.2024)

Powiązane produkty

Omawiane substancje

  • Bisoprolol

    Bisoprolol jest lekiem stosowanym w leczeniu chorób serca, takich jak nadciśnienie tętnicze i niewydolność serca. Substancja ta działa poprzez blokowanie receptorów beta-adrenergicznych, co zmniejsza częstość i siłę skurczów serca.
    Substancje Syntetyczne i Biologiczne

Omawiane schorzenia

  • Nadciśnienie

    Nadciśnienie to choroba, która charakteryzuje się zwiększonym ciśnieniem krwi w naczyniach tętniczych. Jest to jedno z najczęstszych schorzeń układu krążenia. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak choroby serca, udar mózgu czy niewydolność nerek.

Więcej poradników

Wyświetlane poradniki pochodzą z kategorii czytanego artykułu: , .