fbpx

O nas

Misja serwisu Leki.pl

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Zasoby na naszej stronie

Serwis Leki.pl korzysta z bazy leków firmy LekSeek, która zawiera opisy i zdjęcia leków. Baza interakcji leków opracowała grupa farmacja.net. Obie bazy danych aktualizujemy na bieżąco.

Pozostałe artykuły, które znajdziesz w serwisie są stworzone dla portalu Leki.pl jako treści oryginalne i są objęte prawami autorskimi. Jeśli chcesz skorzystać z naszych zasobów – skontaktuj się z nami.

Reklama

Serwis udostępnia miejsce reklamowe, a wszystkie materiały promocyjne są oznaczone jako „REKLAMA” lub „ARTYKUŁ SPONSOROWANY”

Jeśli jesteś zainteresowany reklamą w portalu leki.pl skontaktuj się z działem reklamy grupy farmacja.net.

Właściciel serwisu

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.

Fundacja. NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?

Skontaktuj się z nami

Tworząc serwis leki.pl liczymy na odzew z Waszej strony i jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, komentarze i zastrzeżenia.

Jeśli chcesz skontaktować się z nami skorzystaj z tego formularza.

Nasz zespół

Trzon naszego zespołu redakcyjnego stanowią farmaceuci, osoby które wiedzę o lekach zdobyły podczas 5,5 letnich studiów, a później pogłębiali ją w praktyce naukowej, aptecznej czy klinicznej.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Skontaktuj się z nami

1587559019504
DR N. FARM.
Farmaceuta, doktor nauk farmaceutycznych, od ponad 15 lat związany z informacją o leku – naukowo i zawodowo. Twórca największej w Polsce wyszukiwarki interakcji lekowych i systemów wspierających pacjentów w bezpiecznym stosowaniu leków. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i IESE Business School University of Navarra.
Patryk Bartnik
MGR FARM.

Magister farmacji, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Na co dzień pracuje w aptece ogólnodostępnej i koordynuje pracę portalu. Sympatyk nowoczesnych technologii i grafiki komputerowej z wędkarskim zacięciem.

maria_bialik
MGR FARM.
Magister farmacji w trakcie robienia doktoratu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chociaż tematem pracy doktorskiej są polimery biodegradowalne i ich zastosowanie w technologii postaci leku, to wolnymi wieczorami wczytuje się w aktualne nowinki i doniesienia ze świata opieki farmaceutycznej. Mimo że farmacja to duża część jej życia, główną rolą, jaką obecnie pełni to bycie mamą półtorarocznego chłopca.
Anna Brandys
MGR FARM.
Farmaceutka i absolwentka wydziału farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W tym roku kończy studia II stopnia na Wydziale Dietetyki WSBiNoZ w Łodzi. Jej celem jest łączyć wiedzę farmaceutyczną z dietetyką. Interesuje się suplementami diety i dietetyką kliniczną.
dorota_cieslak
MGR FARM.
Farmaceuta z kilkunastoletnim stażem pracy w aptece, z doświadczeniem w edukacji diabetologicznej. Autor bloga historiewpigulce.pl, do którego ciągle szuka fascynujących (i trochę szokujących) opowieści ze świata dawnej medycyny i farmacji. Napędzana hektolitrami kawy, fantastyką i s-f. Interesuje się florystyką. Mama trzech córek.
Farmaceutka i naukowczyni. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pracuje w aptece otwartej jednocześnie realizując się naukowo jako studentka Szkoły Doktorskiej UMB. Wiedzę i doświadczenie zdobywała m. in. na stażach w Narodowym Instytucie Leków i Uniwersytecie w Porto oraz firmach farmaceutycznych.
Magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień pracuje w aptece ogólnodostępnej. Jej zainteresowania branżowe to botanika, farmakognozja, leki pochodzenia naturalnego i medyczna marihuana. Ponadto pasjonuje się sportem, a szczególnie siatkówką. Gra w żeńskiej drużynie amatorskiej. Uwielbia rysować i pić dobrą kawę.
anna_gebska
MGR FARM.
Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Pracę magisterską realizowała w Katedrze Farmakodynamiki UJ CM. Redaktor portalu dla pacjentów leki.pl. Aktualnie pracuje w aptece ogólnodostępnej.
Dawid Hachlica
MGR FARM.
Absolwent Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. W 2020 roku obronił pracę magisterską związaną z wykorzystaniem druku przestrzennego w formowaniu postaci leku. Zainteresowany recepturą apteczną i opieką farmaceutyczną. Aktualnie pracuje w aptece ogólnodostępnej.
Anna Majka
MGR FARM.
Magister farmacji z 9-letnim stażem pracy. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie specjalizacji z farmacji aptecznej. Od momentu ukończenia studiów pracuje bezpośrednio z pacjentami w aptece ogólnodostępnej. Farmaceutka z wykształcenia, zamiłowania i powołania o holistycznym spojrzeniu na problemy pacjenta.
Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. Na co dzień pracuje w aptece ogólnodostępnej. Szczególnie interesuje się recepturą apteczną oraz farmakoterapią bólu. W codziennej pracy dużą wagę przywiązuje do edukacji pacjentów i rzetelnej informacji o leku. W wolnych chwilach podróżuje.
Farmaceuta z 14-letnim doświadczeniem zawodowym. Kierownik apteki zafascynowany statystyką. Entuzjasta i propagator opieki farmaceutycznej.
Farmaceutka, na co dzień pomaga pacjentom, pracując za pierwszym stołem. To, co kocha w farmacji to możliwość ciągłego rozwoju. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę o najnowsze doniesienia naukowe. Jak sama mówi, ma to szczęście, że zainteresowania pokrywają się z pracą zawodową. Jednym z celów jakie sobie stawia, jest edukacja pacjentów.

Magister farmacji z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w aptekach ogólnodostępnych. Zajmuje się również tłumaczeniami tekstów medycznych z języka hiszpańskiego. Absolwentka Śląskiej
Akademii Medycznej, Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się psychologią. Wielbicielka psów rasy bokser.

dr n. farm. Andrzej Polski
DR N. FARM.
Farmaceuta, doktor nauk farmaceutycznych, aktualnie naukowiec pracujący w firmie biotechnologicznej. Autor 18 publikacji naukowych z zakresu farmacji stosowanej i chemii organicznej. Pracował w kilku aptekach, realizował projekty dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz pisał artykuły popularnonaukowe. Największe doświadczenie posiada jednak w technologii postaci leku, która jednocześnie jest jego największą pasją. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Jestem magistrem farmacji, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Codzienny kontakt z pacjentami jest dla mnie wyzwaniem oraz źródłem ogromnej satysfakcji. Pokazuję pacjentom, w jaki sposób świadomie wybierać leki w aptece, aby unikać podstawowych błędów w leczeniu. Uwielbiam zaczytywać się w nowinkach naukowych, zwłaszcza dotyczących ziołolecznictwa. Wolny czas spędzam na podróżach z rodziną i czytaniu powieści kryminalnych.

Profesjonalne, empatyczne oraz oparte na evidence based medicine podejście do każdego pacjenta to moja pasja, a słowa wdzięczności i uznania od nich samych dodają skrzydeł i wiary, że to, co robię ma ogromny sens. Staram się być na bieżąco z nowinkami ze świata medycyny, farmacji i dzielić się swoją wiedza zarówno z personelem, jakim zarządzam, jak i pacjentami. Uwielbiam gotować i łamać zasadę, że zdrowe oznacza nudne.

Aptekarz z długim stażem i zacięciem kosmetologicznym. Interesują mnie leki, nowe technologie, bioinżynieria i chemia w każdej postaci. Piszę różne rzeczy na różne tematy w różnych miejscach, głównie o lekach.
Agata Zięba
MGR FARM.

Magister farmacji, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, interesująca się bioinformatyką, farmakologią i toksykologią. Wolne chwile najczęściej spędza w przydomowej siłowni lub w ogrodzie, ze skandynawskim kryminałem w ręku.