Związki aktywne biologiczne

ActiFilm DOL, roślinny kompleks złożony z: frakcji taninowej i flawonoidowej z rzepiku pospolitego, frakcji polisacharydowej z miąższu liści aloesu zwyczajnego, frakcji żywicznej z mirry.

Dostępne postaci leku

Film dojelitowy

Działanie

ActiFilm DOL, złożony z tanin, żywic, polisacharydów i flawonoidów, tworzy warstwę pełniącą rolę bariery, o podwójnym działaniu: chroni powierzchnię błony śluzowej;
normalizuje błonę śluzową.

Wskazania

Leki zawierające ActiFilm DOL są polecane dla osób cierpiących na bóle różnego rodzaju, na przykład bóle głowy, zębów, mięśni, stawów czy bóle menstruacyjne. Mogą być również stosowane w celu obniżenia gorączki. Są to leki dostępne bez recepty, jednak zawsze powinno się przestrzegać zaleceń zawartych w ulotce dołączonej do opakowania.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leków z ActiFilm DOL, jeśli jesteś alergikiem na jakikolwiek składnik tego leku. Jeśli w przeszłości miałeś problemy z wątrobą lub nerkami, nie zaleca się stosowania tych leków bez konsultacji z lekarzem. Również nie jest zalecane dla dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

ActiFilm DOL może powodować różne działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Niektóre osoby mogą odczuwać nudności, wymioty, biegunkę lub ból brzucha. Innym działaniem niepożądanym może być uczucie zmęczenia lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów po zażyciu ActiFilm DOL, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Przedawkowanie ActiFilm DOL może objawiać się bólem brzucha, nudnościami, wymiotami, biegunką, sennością lub uczuciem ogólnego osłabienia.

Środki ostrożności

Lek ActiFilm DOL jest przeznaczony do stosowania na skórę. Należy unikać dotykania nim oczu, błon śluzowych, ran czy podrażnionych miejsc. Gdyby przypadkowo dostał się do oczu, przemyć je dużą ilością wody. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku.