Dostępne postaci leku

Alfa-ketoglutaran argininy jest dostępny w postaci doustnej — kapsułek, płynów doustnych, proszku do sporządzania roztworu dousntego.

Działanie

Alfa-ketoglutaran argininy jest solą aminokwasu – argininy oraz kwasu ketoglutarowego. Arginina jest względnie egzogennym aminokwasem, który wykorzystywany jest w budowie różnorodnych białek, poprawia płodność u mężczyzn, jak i również wykazuje działanie pobudzające na wydzielanie insuliny, glukagonu, prolaktyny oraz hormonu wzrostu. Ponadto arginina wykorzystywana jest w syntezie endogennego tlenku azotu, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, hamuje agregację płytek krwi, wpływa na pamięć, jak i również bierze udział w procesie erekcji.

AAKG wspomaga syntezę białek, wspiera przemiany aminokwasów, a co więcej podnosi poziom hormonów anabolicznych oraz zwiększa syntezę tlenku azotu.

Wskazania

AAKG jest wskazany do stosowania u osób uprawiających sport, a także w problemach z erekcją.

Przeciwwskazania

AAKG nie powinno być stosowane przez osoby, które w przeszłości przebyły zawał serca.

Alfa-ketoglutaran argininy nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Działania niepożądane

Podczas stosowania preparatów zawierających w składzie alfa-ketoglutaran argininy mogą wystąpić działania niepożądane takie jak: zawroty głowy, nudności, kołatanie serca oraz omdlenia.

Przedawkowanie

Dotychczas nie opisano przypadków przedawkowania preparatów zawierających w składzie alfa-ketoglutaran argininy.

Środki ostrożności

AAKG nie powinno być stosowane przez osoby, które w przeszłości przebyły zawał serca.

Alfa-ketoglutaran argininy nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Przed rozpoczęciem stosowania preparatów zawierających w składzie alfa-ketoglutaran argininy zaleca się konsultację z lekarzem.