fbpx

Jodek sodu

Jodek sodu stosuje się w celu dostarczenia elektrolitów do organizmu, gdy potrzebna jest ich większa ilość.

Nie należy go stosować jeśli masz uczulenie na jodek sodu; jakąkolwiek część jodku sodu; lub jakiekolwiek inne leki, pokarmy lub substancje. Należy powiedzieć lekarzowi o alergii i jakie objawy wystąpiły.

Ten lek może zawierać aluminium. Istnieje prawdopodobieństwo zatrucia aluminium, jeśli stosujesz ten lek przez długi czas. Ryzyko jest większe, jeśli masz problemy z nerkami. Ryzyko jest również wyższe u wcześniaków.

Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży, planujesz zajść w ciążę lub karmisz piersią. Konieczna będzie rozmowa na temat korzyści i ryzyka dla Ciebie i dziecka.

Należy natychmiast poinformować lekarza lub uzyskać pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów lub symptomów, które mogą być związane z bardzo ciężkim działaniem niepożądanym:

  • Oznaki reakcji alergicznej, takie jak wysypka; pokrzywka; swędzenie; czerwony, opuchnięty, pęcherze lub łuszcząca się skóra z lub bez gorączki; świszczący oddech; ucisk w klatce piersiowej lub gardle; trudności w oddychaniu, połykaniu lub mówieniu; niezwykła chrypka; lub obrzęk ust, twarzy, warg, języka lub gardła.
  • Wszelkie niewyjaśnione zasinienia lub krwawienia.
  • Gorączka lub dreszcze.
  • Ból stawów.
  • Obrzęk gruczołu.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?