leki-orange

Amitriptylinum, tabletki powlekane, 10 mg

Amitriptylinum co to jest?

Amitriptylinum VP to lek wydawany na receptę, zawierający jako substancję czynną amitryptylinę, która należy do grupy leków znanych jako trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego jest leczenie depresji, bólu neuropatycznego, moczenia nocnego u dzieci w wieku 6 lat i powyżej, profilaktyka przewlekłych napięciowych bólów głowy oraz migreny.
Stosowanie w ciąży
2
Kobieta karmiąca
2
Prowadzenie pojazdów
2
Interakcje z alkoholem
3
Rozdziały

Na co pomaga Amitriptylinum?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Amitriptylinum.

Ból neuropatyczny to ból przewlekły powstający w wyniku uszkodzenia układu nerwowego. Efektem jest zaburzenie przewodzenia informacji czuciowych oraz ruchowych przez włókna nerwowe. Ból neuropatyczny …
Depresja to zespół zaburzeń nastroju i aktywności trwające przez długi czas objawiający się złym samopoczuciem, smutkiem, brakiem chęci do życia oraz pogarszaniem nastroju. Możemy mieć do czynienia z …
Migrena to choroba neuronalna charakteryzująca się silnym, nawracającym, naczyniowym bólem głowy, zwykle po jednej stronie głowy, któremu często towarzyszą inne objawy. Dwa główne podtypy migreny to m…
Moczenie to niekontrolowane oddawanie moczu, głównie u dzieci, często podczas snu. Może również dotyczyć osób dorosłych. Często moczenie jest przejściowe i często ustępuje samoistnie, ale w niektórych…

Skład leku Amitriptylinum

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Amitriptylinum.

Amitryptylina to lek przeciwdepresyjny stosowany w leczeniu zaburzeń nastroju. Substancja ta działa poprzez zwiększenie stężenia neuroprzekaźników w mózgu.

Częste pytania o Amitriptylinum

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Amitriptylinum.
Cena leku wynosi ok. 8,90 zł.
Tak, lek dostępny jest w formie tabletek.
Bardzo częstymi działaniami niepożądanymi leku są: senność/ospałość, drżenie rąk lub innych części ciała, zawroty i ból głowy, nieregularne, silne lub szybkie bicia serca, niedociśnienie ortostatyczne, suchość w ustach, zaparcia, nudności, nadmierne pocenie się, zwiększenie masy ciała, niewyraźna lub wolna mowa, agresja, zatkany nos.
Ulotka leku dołączona jest do opakowania oraz można znaleźć ją na stronie internetowej Rejestru Produktów Leczniczych.
Lek należy stosować zgodnie z zalecani lekarza. Zalecana dawka początkowa to 25 mg dwa razy na dobę. W zależności od odpowiedzi na lek lekarz może stopniowo zwiększać dawkę do 150 mg na dobę, podzielonych na dwie dawki.
Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie depresji, bólu neuropatycznego, moczenia nocnego u dzieci w wieku 6 lat i powyżej, profilaktyka przewlekłych napięciowych bólów głowy oraz migreny.

Zamienniki Amitriptylinum i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Amitriptylinum dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Amitriptylinum. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Amitriptylinum?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Amitriptylinum

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Amitriptylinum przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Amitriptylinum w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Amitriptylinum u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Amitriptylinum a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Amitriptylinum

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Amitriptylinum

ProducentBausch Health Ireland Limited
WskazaniaBól neuropatyczny,
Depresja,
Migrena,
Moczenie
SkładnikiAmitryptylina
Moc leku10 mg
Postać lekuTabletki powlekane
Opakowania (EAN: )
DziałLeki na receptę,
Ośrodkowy układ nerwowy