leki-orange

Luteina, tabletki dopochwowe, 100 mg

Luteina co to jest?

Luteina to produkt leczniczy wydawany na receptę. Na rynku dostępny jest w postaci tabletek dopochwowych, zawiera w swoim składzie jedną substancję czynną- progesteron. Preparat można używać we wskazaniach takich jak: stany niedoboru endogennego progesteronu, endometrioza, bolesne miesiączkowanie, cykle bezowulacyjne, czy zespół napięcia przedmiesiączkowego. Luteina może być stosowana także w przypadku poronień i w programach zapłodnień in vitro.
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Na co pomaga Luteina?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Luteina.

Bolesne miesiączkowanie nazywane jest również dysmenorrhea. Istnieją dwa rodzaje bolesnego miesiączkowania: pierwotne i wtórne. Dysmenorrhea pierwotna występuje u osób, które odczuwają ból przed i w t…
Endometrioza jest schorzeniem, w którym tkanka podobna do tej, która normalnie wyściela wnętrze macicy- endometrium wyrasta poza macicę. Dotyczy najczęściej jajników, jajowodów i tkanki wyściełającej …
1. Definicja i przyczyny menopauzy. Menopauza to naturalny proces w życiu każdej kobiety, oznaczający zakończenie cyklu miesiączkowego i zdolności do naturalnego poczęcia. Zwykle pojawia się między 45…
Niepłodność kobieca jest to stan, kiedy kobieta nie zachodzi w ciąże, mimo że przez 12 miesięcy regularnie współżyła bez zabezpieczenia. W przeciwieństwie do bezpłodności, jest to odwracalny stan. Za…
Nieregularne miesiączki oznacza, że cykl menstruacyjny nie jest regularny. Może to oznaczać, że czas między kolejnymi miesiączkami, długość trwania krwawienia lub ilość krwi są nieprzewidywalne i różn…
1. Definicja i przyczyny poronienia. Poronienie to utrata ciąży przed końcem 22. tygodnia. Wiele czynników może przyczynić się do tego zjawiska, ale najczęstszym jest problem z genetyką płodu. Inne pr…
1. Co to jest zapłodnienie in vitro? Zapłodnienie in vitro to procedura pomocnicza technologii rozrodu, używana do pomocy w osiąganiu ciąży. Proces polega na pobraniu komórek jajowych od kobiety, któr…
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to objawy psychiczne oraz somatyczne, które mogą odczuwać kobiety przed menstruacją. Jest to termin używany do opisania psychologicznych aspektów zespołu napi…

Skład leku Luteina

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Luteina.

Progesteron jest naturalnie występującym hormonem ważnym dla regulacji owulacji i menstruacji. Jest on produkowany w dużych ilościach u kobiet przez jajniki, ale także w mniejszych ilościach przez nad…

Częste pytania o Luteina

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Luteina.
Luteina w dawce 100 mg dostępna jest w postaci tabletek dopochwowych.
Progesteron (substancja czynna leku Luteina) może być bezpiecznie stosowany w I trymestrze ciąży. Brak wystarczających danych klinicznych dotyczących stosowania progesteronu w II i III trymestrze ciąży.
Opakowanie zawierające 60 tabletek dopochwowych kosztuje ok. 100 zł.
Nie, Luteina to lek wydawany na receptę,
Tak, dostępne na rynku preparaty z progestronem w dawce 100 mg to Lustork i Lutinos,

Zamienniki Luteina i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Lutinos, tabletki dopochwowe, 100 mg

Luteina dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Luteina. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Luteina?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Luteina

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Luteina przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Luteina w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Luteina u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Luteina a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Luteina

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Luteina