leki-orange

Diprophos, zawiesina do wstrzykiwań, 6,43+2,63 mg/ml

Diprophos co to jest?

Diprophos jest lekiem wydawanym na receptę zawierającym w składzie jako substancję czynną- betametazon. Produkt leczniczy wskazany jest do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych stanów poddających się leczeniu kortykosteroidami, takich jak: choroby układu mięśniowo-szkieletowego i tkanek miękkich, choroby alergiczne, choroby skóry, kolagenozy i inne choroby.
Stosowanie w ciąży
3
Kobieta karmiąca
3
Prowadzenie pojazdów
1
Interakcje z alkoholem
2
Rozdziały

Na co pomaga Diprophos?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Diprophos.

Alergiczny nieżyt nosa to najczęściej występująca choroba alergiczna — dotyczy aż 10-25% populacji. Można go podzielić ze względu na czas trwania jego objawów, a także ze względu na ich nasilenie. Ze …
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła, zapalna, genetycznie uwarunkowana choroba skóry charakteryzująca się nadmierną produkcją przeciwciał IgE oraz dziedziczną skłonnością do obniżonego progu ś…
Choroba Crohna to choroba przewodu pokarmowego charakteryzująca się przewlekłym stanem zapalnym obejmującym wszystkie warstwy ściany jelita. Choroba Leśniowskiego-Crohna zwykle dotyka jelita cienkiego…
Choroba posurowicza jest zespołem objawów występujących po podaniu białka obcego gatunku lub leku. Choroba objawia się w ciągu 7-14 dni po podaniu obcego białka.
Alergiczny nieżyt nosa, znany potocznie jako katar sienny, to sezonowe (alergiczne) zapalenie błony śluzowej nosa wywołane reakcją IgE-zależną. Organizm pod wpływem alergenu np. pyłku roślin, uwalnia …
Kręcz szyi jest to objaw chorobowy, a nie choroba sama w sobie. W większości przypadków kręczu szyi głowa jest przechylona w jedną stronę, a podbródek obrócony w drugą stronę. Mimowolne skurcze mięśni…
Liszaj płaski (lichen planus) to zapalna, świądowa choroba skóry i błon śluzowych, która może być zarówno uogólniona jak i zlokalizowana. Charakteryzuje się charakterystycznymi fioletowawymi, płasko z…
Liszaj twardzinowy i zanikowy to przewlekła choroba skóry, która powoduje zapalenie i cienkie plamy, często fioletowe lub białe. Może dotykać skórę, błony śluzowe i może prowadzić do trwałych blizn….
Łuszczyca to powszechna, niezakaźna, genetycznie uwarunkowana, przewlekła, zapalna choroba skóry. Charakteryzuje się okrągłymi, rumieniowymi, suchymi, łuszczącymi się plamami. Zmiany łuszczycowe dotyc…
Łysienie plackowate jest chorobą, która powoduje wypadanie włosów. Może rozwijać się powoli i nawracać po latach między kolejnymi przypadkami. Stan ten może prowadzić nawet do całkowitej utraty włosów…
Obrzęk naczynioruchowy to obrzęk powstający w wyniku rozszerzenia i zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych, najczęściej rozwijający się w ciągu od kilku minut do kilku godzin. Obrzęk jest d…
Pęcherzyca (Pemphigus) obejmuje przewlekłe choroby skóry, które charakteryzują się akantolizą (utratą łączności między komórkami kolczystymi naskórka) i tworzeniem pęcherzy w obrębie naskórka. Występu…
Pokrzywka to czerwone i swędzące zgrubienia na skórze. Zwykle wywołuje je reakcja alergiczna na lek lub pokarm. Reakcje alergiczne powodują, że organizm uwalnia substancje chemiczne, które mogą powodo…
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest długotrwałym schorzeniem autoimmunologicznym, które dotyka przede wszystkim stawów. Skutkiem choroby są zazwyczaj ciepłe, obrzęknięte i bolesne stawy. Ból i s…
Stany bliznowacenia i włóknienia skóry to proces, w którym uszkodzona skóra goi się, tworząc blizny lub ściślejszy, mniej elastyczny materiał zwany włóknem. To może powodować niewygody lub deformacje….
Toczeń rumieniowaty jest chorobą autoimmunologiczną o niejasnej etiologii, doprowadzającą do procesów zapalnych wielu tkanek i narządów. Charakterystycznymi objawami SLE są zmiany skórne w kształcie m…
Toczeń rumieniowaty układowy jest chorobą autoimmunologiczną o niejasnej etiologii, doprowadzającą do procesów zapalnych wielu tkanek i narządów.
Ugryzienia po owadach zwykle pozostawiają za sobą swędzącą pręgę. Mogą one również przenosić choroby między zwierzętami i ludźmi, a także z jednej osoby na drugą. Niemal natychmiast po ukąszeniu przez…
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to zapalna choroba jelit obejmująca powierzchnię błony śluzowej jelita grubego i odbytnicy. W wyniku tego schorzenia w wyściółce jelita grubego powstają wrzody. M…
Wyprysk pieniążkowaty jest szczególną odmianą wyprysku kontaktowego. Etiologia choroby nie jest w pełni poznana. W części przypadków zmiany chorobowe związane są z nadwrażliwością komórkową na alergen…
Zapalenie kaletek maziowych jest to stan zapalny błony maziowej (kaletki maziowej), czyli tkanki łącznej wyściełającej wnętrze torebki stawowej.
Zespół nadnerczowo-płciowy, nazywany również wrodzonym przerostem nadnerczy, jest zaburzeniem endokrynologicznym, polegającym na nieprawidłowym wytwarzaniu hormonów. Jest on konsekwencją zaburzenia en…
Zespół nerczycowy jest to dziedziczona w sposób autosomalny recesywny choroba nerek bez lub z minimalnymi zmianami histologicznymi w kłębuszkach nerkowych. Charakteryzuje się nagromadzeniem lipidów w …
Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest to autoimmunologiczne przewlekłe schorzenie zapalne charakteryzujące się stanem zapalnym w stawach kręgowych kręgosłupa i stawach krzyżowo-biodrowych. W…

Skład leku Diprophos

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Diprophos.

Betametazon jest syntetycznym kortykosteroidem stosowanym w leczeniu stanów zapalnych skóry i chorób autoimmunologicznych. Substancja ta działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i immunosupresyjnie….

Częste pytania o Diprophos

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Diprophos.
Działania niepożądane leku zostały opisane w punkcie 4. w ulotce przeznaczonej dla pacjenta. Ulotkę można znaleźć na stronie internetowej: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/1945/leaflet.
Koszt leku wynosi 66,87 zł, natomiast po refundacji 33,44 zł.
Tak, lek dostępny jest w formie zawiesiny do wstrzykiwań.
Lek nie posiada zamiennika.
Tak, lek zawiera w składzie betametazon, który jest steroidem.

Zamienniki Diprophos i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Diprophos dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Diprophos. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Diprophos?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Diprophos

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Diprophos przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Diprophos w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Diprophos u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Diprophos a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Diprophos

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!