Biotropil 800

tabletki powlekane800 mg

Biotropil 800 to lek nootropowy, który działa na komórki nerwowe i wspomaga krążenie krwi w mózgu. Głównym składnikiem aktywnym jest piracetam, który zmniejsza lepkość krwi i zwiększa przepływ krwi w mózgu, poprawiając wykorzystanie tlenu i glukozy przez mózg. U dorosłych lek jest stosowany w leczeniu mioklonii oraz w leczeniu zawrotów głowy. U dzieci, Biotropil 800 może być stosowany w leczeniu dysleksji, w połączeniu z terapią logopedyczną.

Spis treści

  Opis leku

  Biotropil 800 – co to?

  Biotropil 800 to lek nootropowy, który działa na komórki nerwowe i wspomaga krążenie krwi w mózgu. Głównym składnikiem aktywnym jest piracetam, który zmniejsza lepkość krwi i zwiększa przepływ krwi w mózgu, poprawiając wykorzystanie tlenu i glukozy przez mózg. U dorosłych lek jest stosowany w leczeniu mioklonii oraz w leczeniu zawrotów głowy. U dzieci, Biotropil 800 może być stosowany w leczeniu dysleksji, w połączeniu z terapią logopedyczną.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Biotropil 800?

  Zalecana dawka leku powinna być podzielona na 2 lub 3 dawki w ciągu dnia.
  W leczeniu mioklonii, początkowo podaje się 7,2 g ( 2 tabletki 1200 mg 3 razy dziennie) leku dziennie, z możliwością zwiększenia dawki co 3-4 dni aż do maksymalnej dawki 24 g na dobę.
  W leczeniu zawrotów głowy, zaleca się zażywanie 2,4 g (1 tabletkę 800 mg 3 razy na dobę) leku dziennie przez 8 tygodni.
  Dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat w leczeniu zaburzeń dyslektycznych zaleca się zażywanie 3,2 g (2 tabletki 800 mg 2 razy na dobę) leku dziennie.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Biotropil 800?

  Pamiętaj, aby przechowywać Biotropil 800 w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 25°C i gdzie dzieci nie mają do niego dostępu. Nie używaj leku po wyznaczonym terminie ważności. Nie wyrzucaj go do śmieci czy kanalizacji – zapytaj farmaceutę, jak go bezpiecznie usunąć.

  Forma podania

  Lek ten jest przeznaczony do połykania. Najlepiej zażywać go w trakcie posiłku lub w przerwie między posiłkami. Tabletki należy popijać niewielką ilością wody. Nie należy rozgryzać tabletek.

  Działania niepożądane

  Jakie skutki uboczne może powodować Biotropil 800?

  Ten lek może powodować różne skutki uboczne. Często spotykane to nerwowość, wzmożona aktywność mięśni szkieletowych czy zwiększenie masy ciała. Mniej często, ale nadal możliwe, to depresja, senność czy stan ogólnego zmęczenia i osłabienia. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi, reakcje alergiczne, uczulenie, pobudzenie, lęk, dezorientacja, omamy, zaburzenia koordynacji ruchów, nasilenie padaczki, ból głowy, bezsenność, zawroty głowy, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, nagłe nagromadzenie płynu w skórze i błonach śluzowych, zapalenie skóry, świąd czy wysypka.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Biotropil 800?

  Nie powinieneś stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na piracetam, inne substancje z grupy pirolidonów lub jakikolwiek inny składnik tego leku.
  W przypadku krwawienia wewnątrz mózgu, które często objawia się silnym bólem głowy, niedowładem części ciała, takim jak mięśnie twarzy, zaburzeniami mowy i wymiotami, lek ten jest również przeciwwskazany.
  Jeżeli cierpisz na ciężką chorobę nerek, zwłaszcza na schyłkową niewydolność nerek, nie powinieneś go stosować.
  Dodatkowo, jeśli masz pląsawicę Huntingtona, czyli postępujące i nieuleczalne genetyczne zaburzenie układu nerwowego, które objawia się drażliwością, depresją, zaburzeniami pamięci i mimowolnymi ruchami, ten lek jest dla Ciebie przeciwwskazany.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Biotropil 800?

  Przyjęcie dawki leku przekraczającej zalecenia lekarskie może prowadzić do przedawkowania. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, konieczne jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania mogą obejmować m.in bóle brzucha i krwawe biegunki.

  Wygląd

  Ten lek to białe, podłużne tabletki, które są obustronnie wypukłe i mają gładką powierzchnię. Na jednej stronie tabletki znajduje się linia podziału. Tabletki są pakowane w blistry z folii PVC/PVDC/Aluminium, które są umieszczone w tekturowym pudełku wraz z ulotką dla pacjenta.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Ile kosztuje Biotropil 800?Cena leku (60 tabl.) wynosi ok. 25,00 zł.
  Jakie są zamienniki dla Biotropil 800?Zamiennikami leku są: Lucetam, Memotropil, Nootropil, Piracetam Espefa.
  Jakie są skutki uboczne stosowania Biotropil 800?Częstymi działaniami niepożądanymi leku są: nerwowość, hiperkinezja, zwiększenie masy ciała. Pozostałe możliwe działania niepożądane leku opisane są w ulotce.
  Gdzie znajdę ulotkę leku Biotropil 800?Ulotka leku dołączona jest do opakowania, a także dostępna jest na stronie internetowej Rejestru Produktów Leczniczych.
  W jakich przypadkach stosuje się Biotropil 800?Biotropil 800 stosowany jest u dorosłych w leczeniu mioklonii pochodzenia korowego i zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego. Lek stosowany jest również u dzieci w leczeniu zaburzeń dyslektycznych.

  Ulotka

  Ulotka leku Biotropil 800 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Biotropil 800 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Biotropil 800 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Biotropil 800 jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  tabletki powlekane

  Moc

  800 mg

  Tablica pytań o Biotropil 800

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Biotropil 800 to: Lucetam, Memotropil.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .