leki-orange

Apiclar, tabletki powlekane, 250 mg

Apiclar co to jest?

Apiclar jest lekiem dostępnym na receptę zawierającym w składzie antybiotyk z grupy makrolidów, który hamuje rozwój bakterii powodujących zakażenia — klarytromycynę. Produkt leczniczy Apiclar jest wskazany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na klarytromycynę, takich jak: zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, rozsiane lub zlokalizowane zakażenia wywołane przez mykobakterie.
Stosowanie w ciąży
3
Kobieta karmiąca
3
Prowadzenie pojazdów
BB
Interakcje z alkoholem
BB
Rozdziały

Na co pomaga Apiclar?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Apiclar.

Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych to zakaźna infekcja górnych dróg oddechowych obejmujących nos, gardło, krtań, tchawicę i oskrzela. Do tego typu zakażenia zalicza się również przeziębienie. In…
Ostre zapalenie gardła to stan zapalny tylnej ściany gardła, który zazwyczaj powoduje ból i uczucie drapania w okolicy gardła, a także trudności w połykaniu. Zapalenie gardła jest bardzo częstą dolegl…
Ostre zapalenie oskrzeli to stan zapalny wyściółki oskrzeli wywołany zwykle przez wirusy, zazwyczaj te same, które powodują przeziębienie i grypę. Ostre zapalenie oskrzeli jest bardzo powszechne, częs…
Zakażenia dolnych dróg oddechowych to choroby, które dotyczą miejsc w płucach i oskrzelach. Mogą one obejmować zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Najczęściej są spowodowane wirusami lub bakteriami i…
Zakażenie Mycobacterium to infekcja wywołana przez bakterie z rodzaju Mycobacterium. Najbardziej znaną jest Mycobacterium tuberculosis, która powoduje gruźlicę. Mogą one powodować różne choroby, główn…
Zakażenia skóry i tkanek miękkich to zazwyczaj infekcje bakteryjne, które dotyczą skóry, mięśni czy tkanki podskórnej. Mogą być także wywołane przez wirusy i grzyby.
Zapalenie płuc to stan zapalny pęcherzyków płucnych. Może być spowodowany infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi. Schorzenie może mieć różny stopień ciężkości, od łagodnego do zagrażające…
Zapalenie ucha środkowego to stan zapalny lub zakażenie zlokalizowane w uchu środkowym obejmujące kosteczki słuchowe i przewód uszny. Infekcje ucha środkowego są zazwyczaj wynikiem nieprawidłowego fun…
Zapalenie zatok to choroba błony śluzowej w zatokach przynosowych i nosie. W zależności od czasu trwania, wyróżnia się: •ostre zapalenie zatok – objawy utrzymują się zwykle nie dłużej niż 4 tygodnie; …

Skład leku Apiclar

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Apiclar.

Klarytromycyna jest antybiotykiem, stosowanym w zakażeniach bakteryjnych obejmujących układ oddechowy, ucho, skórę i tkanki miękkie. Należy przyjmować klarytromycynę zgodnie z zaleceniami lekarza, do…

Częste pytania o Apiclar

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Apiclar.
Tak, lek dostępny jest w formie tabletek.
Tak, lek jest na receptę.
Ulotkę leku można znaleźć na stronie internetowej Rejestru Produktów Leczniczych oraz dołączoną do opakowania.
Zamiennikami leku są: Fromilid 250, Klabax, Klabiotic, Klacid, Klarmin, Lekoklar mite.
Tak, lek jest refundowany?

Zamienniki Apiclar i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Klabiotic, tabletki powlekane, 250 mg
Klarmin, tabletki powlekane, 250 mg
Lekoklar mite, tabletki powlekane, 250 mg

Apiclar dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Apiclar. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Apiclar?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Apiclar

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Apiclar przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Apiclar w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Apiclar u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Apiclar a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Apiclar

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Apiclar