Cogiton 5

tabletki powlekane5 mg

Cogiton 5 to lek dostępny na receptę stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera. Substancją czynną leku jest chlorowodorek donepezylu należący do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Cogiton 5 poprawia zdolności poznawcze oraz intelektualne.

Spis treści

  Opis leku

  Cogiton 5 – co to?

  Cogiton 5 to lek dostępny na receptę stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera. Substancją czynną leku jest chlorowodorek donepezylu należący do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Cogiton 5 poprawia zdolności poznawcze oraz intelektualne.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Cogiton 5?

  Lek jest przeznaczony do objawowego leczenia łagodnej lub umiarkowanie ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera u dorosłych. Lek należy przyjmować doustnie, wieczorem, bezpośrednio przed snem.

  Początkowo zalecana dawka to 5 mg raz dziennie. W razie potrzeby, po co najmniej miesiącu leczenia, dawkę można zwiększyć do 10 mg raz dziennie. Maksymalna zalecana dawka to 10 mg na dobę.

  Leczenie można podjąć tylko wówczas, gdy możliwa jest regularna kontrola przyjmowania leku przez pacjenta. Należy regularnie oceniać korzyści kliniczne ze stosowania leku. Leczenie podtrzymujące można kontynuować tak długo, jak długo utrzymuje się korzystne działanie leku. W razie braku skuteczności rozważyć przerwanie leczenia. Nie stwierdzono „efektu z odbicia” po nagłym odstawieniu leku.

  Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością nerek. W przypadku łagodnej lub umiarkowanej niewydolności wątroby dawkę zwiększać w zależności od indywidualnej tolerancji leku przez chorego. Brak danych dotyczących stosowania u osób z ciężką niewydolnością wątroby.

  Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku, skonsultuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Cogiton 5?

  Lek Cogiton 5 należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Cogiton 5 to tabletki powlekane o dawce 5 mg. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Gdzie znajdę ulotkę leku Cogiton 5?Ulotka leku zamieszczona jest na stronie Rejestru Produktów Leczniczych oraz dołączona jest do opakowania.
  Jakie są opinie o leku Cogiton 5?Lek ma w większości pozytywne opinie wynikające ze skuteczności działania.
  Jakie są zamienniki dla Cogiton 5?Przykładowymi zamiennikami tego leku są: Apo-Doperil, Donecept, Donectil, Donepex, Donesyn, Memorion, Pamigen.
  Jakie są skutki uboczne stosowania Cogiton 5?Najczęściej występujące skutki uboczne to zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, a także obserwowano kurcze mięśni, zmęczenie oraz bezsenność.
  Na co jest Cogiton 5?Cogiton 5 to lek stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.

  Ulotka

  Ulotka leku Cogiton 5 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Cogiton 5 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Cogiton 5 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Cogiton 5 jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  5 mg

  Tablica pytań o Cogiton 5

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Cogiton 5 to: Apo-Doperil, Donecept, Donectil, Donepex, Donepezil Bluefish, Donepezil Polfarmex, Donesyn, Memorion, Pamigen, Yasnal.

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .