Cogiton 10

tabletki powlekane10 mg

Cogiton 10 to lek dostępny na receptę zawierający substancję czynną chlorowodorek donepezylu, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Produkt stosowany jest w leczeniu objawowym łagodnej i średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera. W wyniku stosowania tego leku następuje poprawa zdolności poznawczych.

Spis treści

  Opis leku

  Cogiton 10 – co to?

  Cogiton 10 to lek dostępny na receptę zawierający substancję czynną chlorowodorek donepezylu, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Produkt stosowany jest w leczeniu objawowym łagodnej i średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera. W wyniku stosowania tego leku następuje poprawa zdolności poznawczych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Cogiton 10?

  Lek jest przeznaczony do objawowego leczenia łagodnej lub umiarkowanie ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera u dorosłych. Lek należy przyjmować doustnie, wieczorem, bezpośrednio przed snem.

  Początkowo zalecana dawka to 5 mg raz dziennie. W razie potrzeby, po co najmniej miesiącu leczenia, dawkę można zwiększyć do 10 mg raz dziennie. Maksymalna zalecana dawka to 10 mg na dobę.

  Leczenie można podjąć tylko wówczas, gdy możliwa jest regularna kontrola przyjmowania leku przez pacjenta. Należy regularnie oceniać korzyści kliniczne ze stosowania leku. Leczenie podtrzymujące można kontynuować tak długo, jak długo utrzymuje się korzystne działanie leku. W razie braku skuteczności rozważyć przerwanie leczenia. Nie stwierdzono „efektu z odbicia” po nagłym odstawieniu leku.

  Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością nerek. W przypadku łagodnej lub umiarkowanej niewydolności wątroby dawkę zwiększać w zależności od indywidualnej tolerancji leku przez chorego. Brak danych dotyczących stosowania u osób z ciężką niewydolnością wątroby.

  Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku, skonsultuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Cogiton 10?

  Lek Cogiton 10 należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności i nie stosować po jej przekroczeniu.

  Forma podania

  Lek Cogiton 10 to tabletki powlekane o dawce 10 mg. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Ile kosztuje Cogiton 10?Cena leku zależy od wielkości opakowania i miejsca zakupu. Zazwyczaj wynosi ok. 43 zł.
  Gdzie znajdę ulotkę leku Cogiton 10?Ulotka tego leku dostępna jest na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków, a także dołączona jest do opakowania.
  Jakie są zamienniki dla Cogiton 10?Przykładowymi zamiennikami tego leku są: Donecept (10 mg, tabletki powlekane), Donectil (10 mg, tabletki powlekane), Donepex (10 mg, tabletki), Doneprion (10 mg, tabletki powlekane).
  Jakie są skutki uboczne stosowania Cogiton 10?Do najczęstszych skutków ubocznych wynikających ze stosowania tego leku należą dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, kurcze mięśni, bezsenność.
  Na co jest Cogiton 10?Wskazaniem do stosowania leku Cogiton 10 jest leczenie łagodnej i średnio ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.

  Ulotka

  Ulotka leku Cogiton 10 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Cogiton 10 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Cogiton 10 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Cogiton 10 jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  10 mg

  Tablica pytań o Cogiton 10

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Cogiton 10 to: Apo-Doperil, Donecept, Donectil, Donepex, Donepezil Bluefish, Donepezil Polfarmex, Doneprion, Donesyn, Memorion, Pamigen, Yasnal.

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .