Menu

Suplement diety

Now Foods naturalny beta karoten

kapsułki15 mg
Now Foods Naturalny beta karoten, kapsułki, 15 mg

Wybierz wariant produktu

  • Opakowanie
    180 kaps.
    Cena od 97.29 zł Produkt dostępny
    w 1 aptekach

Now Foods naturalny beta karoten to suplement diety zawierający naturalny beta-karoten pozyskiwany z alg Dunaliella salina, będący prowitaminą witaminy A. Produkt dostarcza również inne karotenoidy, takie jak alfa-karoten, zeaksantyna, luteina i kryptoksantyna, które działają jako przeciwutleniacze. Beta-karoten wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem UV, poprawia wzrok, opóźnia procesy starzenia oraz neutralizuje wolne rodniki. Witamina A, powstająca w organizmie z beta-karotenu, wpływa korzystnie na metabolizm żelaza, stan błon śluzowych, zdrowie skóry, prawidłowe widzenie oraz funkcjonowanie układu odpornościowego. Produkt zawiera także lecytynę sojową i witaminę E, które wspierają działanie antyoksydacyjne.

Reklama

Średnia ocena produktu:

Ten produkt jeszcze nie został przez nikogo oceniony.
Dodaj własną opinię jako pierwszy!

Informacje o produkcie

Czym jest Now Foods Naturalny Beta Karoten?

Now Foods Naturalny Beta Karoten to suplement diety zawierający beta-karoten, który jest naturalną prowitaminą witaminy A. Beta-karoten pozyskiwany jest z alg morskich Dunaliella salina, dzięki czemu zawiera dodatkowe karotenoidy przeciwutleniające, takie jak alfa-karoten, zeaksantyna, luteina i kryptoksantyna. Dzięki naturalnej równowadze karotenoidów produkt jest znacznie lepiej przyswajalny niż syntetyczna witamina A.

Działanie beta-karotenu

Beta-karoten jest przekształcany w organizmie do pełnowartościowej witaminy A. Jego główną funkcją jest neutralizacja szkodliwego oddziaływania wolnych rodników na organizm. Dodatkowo:

  • Wspomaga ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych (szczególnie w okresie wiosennym i letnim).
  • Poprawia wzrok i zapobiega kurzej ślepocie.
  • Opóźnia procesy starzenia się organizmu.
  • Skutecznie walczy z wolnymi rodnikami.

Właściwości witaminy A

Witamina A, do której przekształca się beta-karoten w organizmie, pełni szereg ważnych funkcji:

  • Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza.
  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych.
  • Pomaga zachować zdrową skórę.
  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia.
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
  • Odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek.

Składniki

Główne składniki produktu to:

  • Beta-karoten (jako prowitamina A) – 15 mg (co stanowi 2500 μg witaminy A – 312,5% RWS*).
  • Lecytyna sojowa – 10 mg.
  • Witamina E (mieszanka tokoferoli) – 6 mg.

Pozostałe składniki: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej sojowy, kapsułka: żelatyna wołowa, substancje glazurujące: glicerol, mączka chleba świętojańskiego.

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Zalecane stosowanie

Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie wraz z posiłkiem, popijając szklanką wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

  • Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży, planujących ciążę i matek karmiących.
  • Nie zaleca się stosowania przez osoby palące papierosy.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.
  • Stosowanie preparatu należy przerwać na 2 tygodnie przed zabiegiem chirurgicznym.

Ważne informacje

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Szczegółowe informacje

Naturalny antyoksydant

Beta-karoten jest naturalnym antyoksydantem, który ma działanie ochronne dla:

  • skóry
  • oczu
  • błon śluzowych
  • serca

Dodatkowe karotenoidy

Produkt zawiera dodatkowe karotenoidy, takie jak:

  • alfa-karoten
  • zeaksantyna
  • luteina
  • kryptoksantyna

Wspierają one działanie beta-karotenu, zwiększając jego skuteczność.

Stymulacja produkcji witaminy A

Beta-karoten stymuluje produkcję witaminy A, która jest niezbędna dla:

  • zdrowia skóry
  • wzroku
  • błon śluzowych
  • układu odpornościowego

Synergia z innymi witaminami

Suplementacja beta-karotenem działa synergicznie z innymi witaminami i minerałami, takimi jak:

  • witaminy C
  • witaminy E
  • selen
  • cynk

Może to zapewnić maksymalną ochronę skóry i wzroku.

Wspomaganie terapii trądziku

Beta-karoten może być stosowany w terapii trądziku, wspierając zdrowy wygląd skóry.

Wzmacnianie działania witaminy A

Beta-karoten może współpracować z suplementami zawierającymi witaminę A, aby wzmocnić jej działanie w organizmie.

Charakterystyka Now Foods naturalny beta karoten

Tabela charakterystyki produktu

Now Foods naturalny beta karoten, kapsułki, 15 mg
Dostępne opakowania Suplement Now Foods naturalny beta karoten dostępny jest w opakowaniach:
Wskazania stosowania Now Foods naturalny beta karoten stosuj na:
Skład Substancje czynne zawarte w Now Foods naturalny beta karoten to:
Kategorie
Moc Dawka 15 mg
Postać kapsułki
Producent Producentem Now Foods naturalny beta karoten jest Now Foods
Dostępność Suplement diety dostępny bez recepty

Poradniki dla pacjenta

Powiązane wg kategorii

Producentem Now Foods naturalny beta karoten jest
firma Now Foods

W portfolio producenta Now Foods znajduje się więcej produktów:

Reklama

Cena Now Foods naturalny beta karoten w aptekach

Skorzystaj z naszej porównywarki cen leków i suplementów diety w aptekach internetowych i kup najtaniej. Sprawdź dostępne opakowania i
zobacz najniższą cenę:

Rozmiar opakowania: 180 kaps.

Kod EAN: 733739003225

Wskazania stosowania Now Foods naturalny beta karoten

Zastosuj ten Produkt w przypadku wystąpienia:

Gdzie kupisz najtaniej Now Foods naturalny beta karoten?

Rozmiar opakowania: 180 kaps.

Kod EAN: 733739003225

FAQ

Jakie są korzyści stosowania beta-karotenu?

Beta-karoten wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem UV, poprawia wzrok oraz działa jako przeciwutleniacz.

Czy beta-karoten jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Nie zaleca się stosowania beta-karotenu w czasie ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Jak dawkować suplement diety z beta-karotenem?

Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie z posiłkiem.

Czy beta-karoten można stosować w okresie letnim?

Tak, beta-karoten jest szczególnie polecany w okresie wiosennym i letnim dla ochrony skóry przed promieniowaniem UV.

Jakie dodatkowe składniki zawiera Now Foods Naturalny Beta Karoten?

Produkt zawiera także witaminę E oraz lecytynę sojową.

Nie daj się jesieni

Nie daj się jesieni

Sprawdź