Zdjęcie Corectin 5, tabletki powlekane, 5 mg

Corectin 5

tabletki powlekane5 mg

Corectin 5 to lek dostępny na receptę zwalniający czynność serca oraz zwiększający jego wydajność w pompowaniu krwi. Substancją czynną leku jest bisoprololu fumaran, który należy do grupy beta-blokerów. Corectin 5 jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej oraz stabilnej przewlekłej niewydolności serca.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Corectin 5?

  Preparat w postaci tabletek powlekanych jest przeznaczony do stosowania doustnego. Dawki leku ustala lekarz indywidualnie, rozpoczynając leczenie od małej dawki i stopniowo zwiększając ją do optymalnej dla danego pacjenta dawki podtrzymującej. Dorośli pacjenci stosują zwykle 5 mg raz na dobę w przypadku nadciśnienia tętniczego oraz dławicy piersiowej. Przy łagodnym nadciśnieniu tętniczym lekarz może zalecić dawkę 2,5 mg 1 raz na dobę, a w razie potrzeby zwiększenie dawki do 10 mg 1 raz na dobę. Dawka maksymalna wynosi 20 mg na dobę.

  W przypadku przewlekłej, stabilnej niewydolności serca, lekarz rozpoczyna leczenie od małej dawki 1,25 mg 1 raz na dobę przez 1. tydzień, a następnie stopniowo zwiększa ją do 10 mg 1 raz na dobę jako dawka podtrzymująca. Dawka maksymalna wynosi 10 mg na dobę.

  Tabletki należy przyjmować raz na dobę, rano, na czczo lub w trakcie śniadania, połykać bez rozgryzania popijając wodą. Leczenie jest długotrwałe, wymagana jest okresowa kontrola lekarska. Nie należy nagle przerywać leczenia, a w przypadku konieczności zaprzestania leczenia należy stopniowo zmniejszać dawkę, ściśle według zaleceń lekarza.

  Nie ma konieczności dostosowywania dawkowania u chorych z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. U chorych z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby nie należy przekraczać dawki 10 mg na dobę. Doświadczenie kliniczne dotyczące stosowania preparatu u chorych poddawanych hemodializom jest niewystarczające; dotychczas nie stwierdzono konieczności zmiany dawkowania.

  Nie ma wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu u dzieci i młodzieży, dlatego nie zaleca się jego stosowania w tej grupie wiekowej.

  Pamiętaj, że nie należy przekraczać zaleconych dawek leku, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Corectin 5?

  Lek Corectin 5 powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Corectin 5 to tabletki powlekane, które należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  W jakich przypadkach stosuje się Corectin 5?Corectin 5 jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej oraz stabilnej przewlekłej niewydolności serca (w skojarzeniu z innymi lekami, odpowiednimi w leczeniu niewydolności serca).
  Jakie są zamienniki dla Corectin 5?Przykładowymi zamiennikami tego leku są: Bisocard (tabletki powlekane, 5 mg), Bibloc (tabletki powlekane, 5 mg), Bicardef 5 mg, Concor 5.
  Czy Corectin 5 jest na receptę?Tak, lek dostępny jest na receptę.
  Gdzie znajdę ulotkę leku Corectin 5?Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także zamieszczona jest na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
  Czy Corectin 5 występuje w formie tabletek?Tak, lek występuje w postaci tabletek powlekanych.

  Ulotka

  Ulotka leku Corectin 5 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Corectin 5 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Corectin 5 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Corectin 5 jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  5 mg

  Tablica pytań o Corectin 5

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Corectin 5 to: Bibloc, Bicardef 5 mg, Bisocard, BisoHEXAL 5, Bisoprolol Aurovitas, Bisoprolol VP, Concor 5, Coronal 5, Sobycor, Bisoratio 5.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .