leki-orange

Vetira, tabletki powlekane, 1000 mg

Vetira co to jest?

Vetira jest lekiem stosowanym w monoterapii w leczeniu dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat z nowo zdiagnozowaną padaczką oraz w leczeniu skojarzonym u pacjentów w wieku od 1. miesiąca w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia, u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną oraz u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną. Substancją czynną leku jest lewetyracetam, który jest lekiem przeciwpadaczkowym.
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Na co pomaga Vetira?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Vetira.

Padaczka jest zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego (neurologicznym), w którym aktywność mózgu staje się nieprawidłowa, powodując napady lub okresy nietypowego zachowania, doznań, a czasem utraty ś…
Padaczka jest przewlekłą, niezakaźną chorobą mózgu. Charakteryzuje się epizodami napadowymi, które spowodowane są nadmiernymi wyładowaniami elektrycznymi w mózgu. Padaczkę stwierdza się kiedy wystąpią…

Skład leku Vetira

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Vetira.

Lewetyracetam jest stosowany w leczeniu niektórych rodzajów napadów u osób z padaczką, w tym napadów o początku częściowym, napadów mioklonicznych i toniczno-klonicznych. Lewetyracetam jest również s…

Częste pytania o Vetira

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Vetira.
Opakowanie tego leku (50 tabl.) kosztuje 72,16 zł, natomiast po refundacji 25,49 zł lub jest bezpłatny.
Zamiennikami leku są: Cezarius, Keppra, Levebon, Levetiracetam Accord, Levetiracetam Aurovitas, Levetiracetam NeuroPharma, Normeg, Polkepral, Trund.
Bardzo częstymi skutkami ubocznymi leku są: zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, senność, bóle głowy. Pozostałe działania niepożądane zostały omówione w ulotce.
Vetira jest lekiem przeciwpadaczkowym stosowanym w monoterapii w leczeniu dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat z nowo zdiagnozowaną padaczką oraz w leczeniu skojarzonym u pacjentów w wieku od 1 miesiąca w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia, u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną oraz u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną.
Jeżeli leczenie lekiem Vetira ma zostać przerwane, to lek powinien być odstawiany stopniowo.
Tak, lek jest refundowany.
Niezbyt często lek może powodować zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała.

Zamienniki Vetira i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Vetira dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Vetira. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Vetira?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Vetira

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Vetira przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań i ostrzeżeń dla pacjentów:

Vetira w ciąży

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Vetira u dzieci

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Vetira a alkohol

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Interakcje Vetira

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!