Corectin 10

tabletki powlekane10 mg

Corectin 10 to lek dostępny na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej oraz stabilnej, przewlekłej niewydolności serca. Substancją czynną leku jest bisoprololu fumaran należący do grupy beta-adrenolityków. Jego działanie polega zwalnianiu czynności serca oraz zwiększeniu wydajności w pompowaniu przez niego krwi.

Spis treści

  Opis leku

  Corectin 10 – co to?

  Corectin 10 to lek dostępny na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej oraz stabilnej, przewlekłej niewydolności serca. Substancją czynną leku jest bisoprololu fumaran należący do grupy beta-adrenolityków. Jego działanie polega zwalnianiu czynności serca oraz zwiększeniu wydajności w pompowaniu przez niego krwi.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Corectin 10?

  Preparat w postaci tabletek powlekanych jest przeznaczony do stosowania doustnego. Dawki leku ustala lekarz indywidualnie, rozpoczynając leczenie od małej dawki i stopniowo zwiększając ją do optymalnej dla danego pacjenta dawki podtrzymującej. Dorośli pacjenci stosują zwykle 5 mg raz na dobę w przypadku nadciśnienia tętniczego oraz dławicy piersiowej. Przy łagodnym nadciśnieniu tętniczym lekarz może zalecić dawkę 2,5 mg 1 raz na dobę, a w razie potrzeby zwiększenie dawki do 10 mg 1 raz na dobę. Dawka maksymalna wynosi 20 mg na dobę.

  W przypadku przewlekłej, stabilnej niewydolności serca, lekarz rozpoczyna leczenie od małej dawki 1,25 mg 1 raz na dobę przez 1. tydzień, a następnie stopniowo zwiększa ją do 10 mg 1 raz na dobę jako dawka podtrzymująca. Dawka maksymalna wynosi 10 mg na dobę.

  Tabletki należy przyjmować raz na dobę, rano, na czczo lub w trakcie śniadania, połykać bez rozgryzania popijając wodą. Leczenie jest długotrwałe, wymagana jest okresowa kontrola lekarska. Nie należy nagle przerywać leczenia, a w przypadku konieczności zaprzestania leczenia należy stopniowo zmniejszać dawkę, ściśle według zaleceń lekarza.

  Nie ma konieczności dostosowywania dawkowania u chorych z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. U chorych z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby nie należy przekraczać dawki 10 mg na dobę. Doświadczenie kliniczne dotyczące stosowania preparatu u chorych poddawanych hemodializom jest niewystarczające; dotychczas nie stwierdzono konieczności zmiany dawkowania.

  Nie ma wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu u dzieci i młodzieży, dlatego nie zaleca się jego stosowania w tej grupie wiekowej.

  Pamiętaj, że nie należy przekraczać zaleconych dawek leku, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Corectin 10?

  Lek Corectin 10 powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Corectin 10 to tabletki powlekane o dawce 10 mg. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Jakie są zamienniki dla Corectin 10?Do przykładowych zamienników tego leku należą: Bicardef 10 mg, Bisocard (tabletki powlekane, 10 mg), BisoHEXAL 10, Bisoprolol Aurovitas (tabletki powlekane, 10 mg).
  Czy Corectin 10 jest na receptę?Tak, lek dostępny jest na receptę.
  Czy można stosować Corectin 10 w ciąży?Nie należy przyjmować leku Corectin 10 podczas ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
  Czy dzieci mogą stosować Corectin 10?Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci.
  Czy można stosować alkohol przy stosowaniu leku Corectin 10?Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowania tego leku, ponieważ może on nasilać zawroty głowy.

  Ulotka

  Ulotka leku Corectin 10 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Corectin 10 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Corectin 10 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Corectin 10 jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  10 mg

  Tablica pytań o Corectin 10

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Corectin 10 to: Bibloc, Bicardef 10 mg, Bisocard, BisoHEXAL 10, Bisoprolol Aurovitas, Bisoratio, Conaret, Concor 10, Coronal 10, Sobycor.

  Brak zamienników w naszej bazie leków na receptę.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .