Menu

Wyrób medyczny

CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy

CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy

Wybierz wariant produktu

  • Opakowanie
    2 szt.
    Cena od 6.69 zł Produkt dostępny
    w 1 aptekach

CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy to innowacyjny produkt, który dostosowuje tempo karmienia do indywidualnych potrzeb dziecka. Dzięki regulacji przepływu (wolny, średni, szybki), smoczek rośnie razem z maluchem, zapewniając komfort na każdym etapie rozwoju. Wykonany z wysokiej jakości silikonu, jest bezpieczny i przyjemny w użyciu. Doskonały system odpowietrzania minimalizuje ryzyko kolki, a możliwość wielokrotnej dezynfekcji gwarantuje higienę. Smoczek jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia i pasuje do wąskich butelek Canpol Babies.

Reklama

Średnia ocena produktu:

Ten produkt jeszcze nie został przez nikogo oceniony.
Dodaj własną opinię jako pierwszy!

Informacje o produkcie

CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy – idealne rozwiązanie dla rosnących potrzeb Twojego maluszka

Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy marki Canpol Babies to innowacyjny produkt, który pozwala dostosować tempo karmienia do indywidualnych potrzeb dziecka. Dzięki unikalnej funkcji regulacji przepływu, jeden smoczek może zastąpić trzy różne warianty – wolny, średni i szybki. To wygodne rozwiązanie, które rośnie razem z Twoim maluchem, zapewniając komfort karmienia na każdym etapie rozwoju.

Najważniejsze zalety smoczka trójprzepływowego

Smoczek został wykonany z wysokiej jakości silikonu, który jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Materiał nie posiada żadnego smaku ani zapachu, dzięki czemu maluch chętnie przyjmuje pokarm. Silikon jest łagodny w dotyku, miękki i elastyczny, co sprawia, że karmienie staje się przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Jak działa system trójprzepływowy?

Największą zaletą tego smoczka jest możliwość regulacji prędkości przepływu. Wystarczy ustawić smoczek odpowiednim oznaczeniem w kierunku nosa dziecka, aby uzyskać wybrany przepływ:

  • Wolny przepływ – idealny dla małych dzieci, które dopiero uczą się picia z butelki.
  • Średni przepływ – doskonały dla niemowląt, które już opanowały ssanie i potrzebują nieco szybszego tempa.
  • Szybki przepływ – przeznaczony dla starszych maluchów, które potrafią sprawnie ssać i potrzebują większej ilości płynu w krótszym czasie.

Ten system pozwala na elastyczne dostosowanie karmienia do aktualnych potrzeb dziecka, bez konieczności kupowania dodatkowych smoczków. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, które docenią wszyscy rodzice.

Dla kogo przeznaczony jest ten smoczek?

Smoczek okrągły trójprzepływowy jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia. W tym wieku niemowlęta rozwijają umiejętność ssania i potrzebują większej elastyczności w tempie karmienia. Dzięki możliwości regulacji przepływu, smoczek może służyć Twojemu dziecku przez długi czas, dostosowując się do jego rosnących umiejętności i potrzeb.

Kompatybilność z butelkami

Ten smoczek został zaprojektowany do butelek o wąskiej szyjce. Pasuje do wszystkich wąskich butelek marki Canpol Babies, co zapewnia idealną szczelność i wygodę użytkowania. Jeśli już posiadasz takie butelki, ten smoczek będzie doskonałym uzupełnieniem Twojego zestawu do karmienia.

Doskonały system odpowietrzania

Smoczek doskonale odpowietrza się podczas karmienia, co zapobiega połykaniu powietrza przez dziecko. To niezwykle ważna cecha, ponieważ zmniejsza ryzyko powstawania kolki niemowlęcej i dyskomfortu po posiłku. Smoczek nie zlepia się podczas ssania, co zapewnia płynny i równomierny przepływ pokarmu. Dziecko nie musi przerywać karmienia ani męczyć się podczas ssania, co sprawia, że posiłki są spokojniejsze i przyjemniejsze.

Bezpieczeństwo i higiena użytkowania

Smoczek jest przystosowany do wielokrotnej dezynfekcji, co gwarantuje najwyższy poziom higieny. Możesz go bezpiecznie dezynfekować w sterylizatorze parowym lub elektrycznym, a także wyparzać w gorącej wodzie. Silikon zachowuje swoje właściwości nawet po wielu cyklach dezynfekcji, nie traci elastyczności ani nie odkształca się.

Przygotowanie przed pierwszym użyciem

Przed pierwszym zastosowaniem należy dokładnie wyczyścić i zdezynfekować smoczek we wrzącej wodzie. To podstawowa czynność, która zapewni całkowitą czystość i bezpieczeństwo dla Twojego maluszka. Po każdym użyciu smoczek należy oczyścić z resztek pokarmu, wymyć pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń, dokładnie wypłukać, a następnie zdezynfekować.

Ważne zasady czyszczenia

Przy czyszczeniu smoczka należy pamiętać o kilku istotnych zasadach:

  • Nie podgrzewaj smoczka w kuchence mikrofalowej – wysokie temperatury mogą uszkodzić silikon i zmienić jego właściwości.
  • Nie myj w zmywarce – detergenty używane w zmywarkach są zbyt agresywne dla delikatnego silikonu i mogą spowodować uszkodzenie produktu.
  • Unikaj silnych środków czyszczących i antybakteryjnych – mogą one uszkodzić strukturę silikonu i pozostawić szkodliwe substancje.
  • Używaj delikatnych płynów do mycia naczyń – są one wystarczająco skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla smoczka.

Naturalne zmiany w wyglądzie smoczka

Warto wiedzieć, że soki owocowe, herbatki lub pokarmy mogą pozostawiać na smoczku lekki osad lub przebarwienia. To całkowicie normalne zjawisko, które nie wpływa na właściwości smoczka ani jego bezpieczeństwo. Również gotowanie oraz mycie w twardej wodzie może powodować powstawanie osadu. Nie oznacza to, że smoczek jest zużyty lub niezdatny do użytku – zachowuje on wszystkie swoje funkcje i można go nadal bezpiecznie stosować.

Regularna kontrola stanu smoczka

Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan smoczka. Rozciągnij go delikatnie we wszystkich kierunkach, aby upewnić się, że nie ma żadnych pęknięć, rozdarć czy innych uszkodzeń. Szczególnie dokładnie kontroluj smoczek, gdy dziecko ma już ząbki – mogą one powodować drobne uszkodzenia materiału.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zużycia, odkształcenia lub osłabienia materiału, niezwłocznie wymień smoczek na nowy. Zalecamy regularną wymianę co 1-2 miesiące, nawet jeśli smoczek wydaje się być w dobrym stanie. To zapewni maksymalne bezpieczeństwo i higienę dla Twojego dziecka.

Wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania

Aby smoczek służył jak najdłużej i spełniał swoją funkcję, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  • Nie dokręcaj nakrętki ze smoczkiem zbyt mocno – może to uniemożliwić prawidłowe odpowietrzanie i spowodować, że dziecko będzie miało trudności z ssaniem.
  • Nigdy nie dziurkuj i nie powiększaj otworów w smoczku – może to spowodować jego całkowite zniszczenie i sprawić, że stanie się niebezpieczny dla dziecka.
  • Zawsze sprawdzaj temperaturę pokarmu przed karmieniem – upewnij się, że nie jest za gorący i nie poparzy delikatnych ust maluszka.
  • Nie pozostawiaj smoczka w miejscach nasłonecznionych lub gorących – wysokie temperatury mogą uszkodzić silikon i zmienić jego właściwości.
  • Nie zostawiaj smoczka w środkach dezynfekujących na dłużej niż zaleca producent – przedłużone działanie środków chemicznych może osłabić materiał.

Bezpieczeństwo dziecka podczas karmienia

Podczas karmienia dziecko zawsze powinno pozostawać pod nadzorem osoby dorosłej. Nigdy nie pozostawiaj maluszka samego z butelką. Pamiętaj, że ten smoczek jest przeznaczony wyłącznie do karmienia – nie używaj go jako smoczka uspokajającego. Ciągłe i przedłużone ssanie płynów, szczególnie słodzonych, może prowadzić do próchnicy zębów mlecznych, dlatego karmienie powinno być kontrolowane i odbywać się w odpowiednich porach.

Co znajduje się w opakowaniu?

Produkt zawiera dwa smoczki w jednym opakowaniu. To praktyczne rozwiązanie – zawsze masz zapasowy smoczek pod ręką, gdy jeden jest w trakcie mycia lub dezynfekcji. Możesz również zostawić jeden smoczek w domu, a drugi zabrać ze sobą na spacer czy wizytę u rodziny.

Inne warianty smoczków Canpol Babies

Smoczek silikonowy okrągły marki Canpol Babies dostępny jest w różnych wariantach przepływu, dopasowanych do wieku dziecka:

  • Mini (0-3 miesiące) – kod 18/114 – dla noworodków i najmłodszych niemowląt.
  • Wolny (3-6 miesięcy) – kod 18/115 – dla dzieci, które rozwijają umiejętność ssania.
  • Średni (6-12 miesięcy) – kod 18/116 – dla starszych niemowląt z lepiej rozwiniętymi umiejętnościami.
  • Szybki (12 miesięcy+) – kod 18/117 – dla rocznych dzieci i starszych.
  • Kaszka (6 miesięcy+) – kod 18/118 – specjalnie zaprojektowany do podawania gęstszych pokarmów.
  • Trójprzepływowy (3 miesiące+) – kod 18/330 – uniwersalny smoczek z regulacją przepływu.

Dzięki szerokiej gamie produktów możesz wybrać smoczek idealnie dopasowany do wieku i potrzeb Twojego dziecka.

Informacje o producencie

Canpol Babies to znana i ceniona marka, która specjalizuje się w produktach dla niemowląt i małych dzieci. Firma ma swoją siedzibę w Polsce, przy ulicy Puławskiej 430 w Warszawie. Na produkty objęte są gwarancją producenta przez okres 1 roku. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących użytkowania możesz skontaktować się z producentem mailowo pod adresem babies@canpolbabies.com lub telefonicznie pod numerem +48 46 858 00 00.

Podsumowanie

Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy Canpol Babies to praktyczne, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie jakość i funkcjonalność. Dzięki możliwości regulacji przepływu, jeden smoczek może służyć przez długi czas, dostosowując się do rozwijających się umiejętności dziecka. Wysokiej jakości silikon, doskonały system odpowietrzania i możliwość wielokrotnej dezynfekcji sprawiają, że jest to produkt godny polecenia każdemu rodzicowi.

Zamienniki CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy
oraz produkty podobne

Szczegółowe informacje

Możliwość regulacji przepływu

Smoczek silikonowy trójprzepływowy umożliwia dostosowanie prędkości przepływu w zależności od potrzeb dziecka. Możesz wybrać spośród trzech opcji:

  • Wolny przepływ – idealny dla małych dzieci, które dopiero uczą się picia z butelki.
  • Średni przepływ – doskonały dla niemowląt, które już opanowały ssanie i potrzebują nieco szybszego tempa.
  • Szybki przepływ – przeznaczony dla starszych maluchów, które potrafią sprawnie ssać i potrzebują większej ilości płynu w krótszym czasie.

Doskonały system odpowietrzania

Smoczek doskonale odpowietrza się podczas karmienia, co zapobiega połykaniu powietrza przez dziecko. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania kolki niemowlęcej oraz dyskomfortu po posiłku. Płynny i równomierny przepływ pokarmu sprawia, że karmienie staje się spokojniejsze i przyjemniejsze.

Naturalne zmiany w wyglądzie smoczka

Soki owocowe, herbatki lub pokarmy mogą pozostawiać na smoczku lekki osad lub przebarwienia. To całkowicie normalne zjawisko, które nie wpływa na właściwości smoczka ani jego bezpieczeństwo. Również gotowanie oraz mycie w twardej wodzie może powodować powstawanie osadu, co nie oznacza, że smoczek jest zużyty lub niezdatny do użytku.

Zalecenia dotyczące czyszczenia

Aby zapewnić długotrwałe użytkowanie smoczka, pamiętaj o kilku zasadach czyszczenia:

  • Nie podgrzewaj smoczka w kuchence mikrofalowej – wysokie temperatury mogą uszkodzić silikon.
  • Nie myj w zmywarce – detergenty używane w zmywarkach są zbyt agresywne dla delikatnego silikonu.
  • Unikaj silnych środków czyszczących – mogą one uszkodzić strukturę silikonu.
  • Używaj delikatnych płynów do mycia naczyń – są one wystarczająco skuteczne i bezpieczne dla smoczka.

Regularna kontrola stanu smoczka

Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan smoczka. Rozciągnij go delikatnie we wszystkich kierunkach, aby upewnić się, że nie ma żadnych pęknięć czy uszkodzeń. Zaleca się wymianę smoczka co 1-2 miesiące, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i higienę dla Twojego dziecka.

Bezpieczeństwo i nadzór

Podczas karmienia dziecko zawsze powinno pozostawać pod nadzorem osoby dorosłej. Nigdy nie pozostawiaj maluszka samego z butelką. Pamiętaj, że smoczek jest przeznaczony wyłącznie do karmienia – nie używaj go jako smoczka uspokajającego, aby uniknąć ryzyka próchnicy zębów mlecznych.

Charakterystyka CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy

Tabela charakterystyki produktu

CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy
Dostępne opakowania Produkt CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy dostępny jest w opakowaniach:
Wskazania stosowania CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy stosuj na:
Skład Substancje czynne zawarte w CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy to:
Kategorie
Postać smoczek
Producent Producentem CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy jest Canpol
Dostępność Produkt dostępny bez recepty

Poradniki dla pacjenta

Powiązane wg kategorii

Producentem CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy jest
firma Canpol

W portfolio producenta Canpol znajduje się więcej produktów:

Reklama

Cena CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy w aptekach

Skorzystaj z naszej porównywarki cen leków i suplementów diety w aptekach internetowych i kup najtaniej. Sprawdź dostępne opakowania i
zobacz najniższą cenę:

Rozmiar opakowania: 2 szt.

Kod EAN: 5903407183305

Wskazania stosowania CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy

Zastosuj ten Produkt w przypadku wystąpienia:

Gdzie kupisz najtaniej CANPOL BABIES Smoczek silikonowy okrągły trójprzepływowy?

Rozmiar opakowania: 2 szt.

Kod EAN: 5903407183305

FAQ

Od jakiego wieku można stosować smoczek trójprzepływowy CANPOL BABIES?

Smoczek trójprzepływowy CANPOL BABIES jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia.

Jak regulować przepływ w smoczku trójprzepływowym?

Aby zmienić przepływ, należy ustawić smoczek odpowiednim oznaczeniem w kierunku nosa dziecka. Dzięki temu można wybrać wolny, średni lub szybki przepływ, dostosowując go do potrzeb malucha.

Jak często należy wymieniać smoczek silikonowy?

Zaleca się wymianę smoczka na nowy co 1-2 miesiące. Należy również wymienić go wcześniej, jeśli pojawią się jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zużycia.

Jak prawidłowo dezynfekować smoczek silikonowy?

Smoczek można dezynfekować poprzez wyparzanie we wrzącej wodzie lub sterylizację w sterylizatorze parowym bądź elektrycznym. Przed pierwszym użyciem należy obowiązkowo wyczyścić i zdezynfekować smoczek. Nie należy go myć w zmywarce ani podgrzewać w mikrofali.

Do jakich butelek pasuje ten smoczek?

Smoczek CANPOL BABIES o kodzie 18/330 jest kompatybilny z butelkami o wąskiej szyjce.

Czy smoczek może się zlepiać podczas karmienia?

Nie, smoczek został zaprojektowany tak, aby doskonale się odpowietrzał i nie zlepiał podczas karmienia. Ważne jest jednak, aby nie dokręcać nakrętki ze smoczkiem zbyt mocno, ponieważ może to utrudnić prawidłowe odpowietrzanie.

Nie daj się jesieni

Nie daj się jesieni

Sprawdź