fbpx

Babka jajowata

Łupina nasienna babki jajowatej jest używana jako środek przeczyszczający i zmiękczający stolec oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Łuski nasion wchłaniają wodę w żołądku i tworzą dużą masę. Masa ta stymuluje pracę jelit u osób z zaparciami. U osób z biegunką, może spowolnić pracę jelit i zmniejszyć wypróżnienia. Masa ta może również zmniejszyć ilość cholesterolu, który jest wchłaniany do organizmu.

Babka jajowata jest powszechnie stosowana jako środek zmiękczający stolec u osób z zaparciami i hemoroidami. Jest ona również stosowana w biegunkach, zespole jelita drażliwego, w wysokim poziom cholesterolu, choroby serca i cukrzycy. Jest on stosowany w wielu innych warunkach, ale nie ma dobrych dowodów naukowych na poparcie większości z tych innych zastosowań.

Babka jajowata może zwiększać ryzyko powstania nowych narośli u osób, u których w przeszłości wystąpił gruczolak jelita grubego.
Nie należy stosować tego preparatu, jeśli pacjent ma tendencję do powstawania twardych stolców w odbytnicy z powodu zwężenia przewodu pokarmowego, niedrożności lub stanów, które mogą prowadzić do niedrożności, takich jak jelito spastyczne.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?