👋 Witaj, uruchomiliśmy nową wersję strony z ogromną ilością zmian. Część treści może chwilowo działać inaczej niż powinna. Przepraszamy!
leki-orange

Jaki jest najlepszy krem na pękające naczynka?

Krem na naczynka – Niverosin czy Redblocker?

Pękające naczynka to problem dotykający ponad połowę mężczyzn i kobiet w naszym rejonie geograficznym. Dolegliwości mogą pojawiać się na całym ciele, jednak najczęściej obserwujemy je w obszarze twarzy i nóg. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jaki jest najlepszy krem na naczynka, porównując najbardziej popularne preparaty, jakimi są Niverosin i Redblocker.
Rozdziały

Jak powstają pękające naczynka?

W naszym organizmie oprócz dużych żył i tętnic przez obszary warstw skóry przebiegają drobne naczynka, które zaopatrują pobliskie tkanki w tlen i substancje odżywcze. Naczynka kurczą się i rozszerzają pod wpływem różnych bodźców wewnętrznych, na przykład ciśnienia tętniczego krwi, oraz zewnętrznych takich jak temperatura. Czasem z różnych powodów mechanizm kurczenia się naczyń zostaje zaburzony, wobec czego naczynia są stale rozszerzone. Objawia się to zaczerwienieniem skóry, charakterystycznym dla osób z cerą naczynkową. W niektórych przypadkach dochodzi do pęknięć naczyń i wylewów krwi, które są widoczne na skórze [1].

Co sprzyja pękaniu naczynek?

Niektóre osoby mają wrodzoną tendencję do występowania zaczerwienień i pękających naczynek. Są jednak czynniki, które mogą zwiększać ryzyko pojawienia się dolegliwości. Są to:

 • zaburzenia hormonalne
 • stres
 • bezsenność
 • schorzenia ogólnoustrojowe
 • choroby skóry
 • jasna karnacja
 • ciąża
 • otyłość
 • zażywanie sterydów
 • częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne
 • wahania temperatury
 • spożywanie alkoholu i palenie tytoniu
 • intensywny wysiłek fizyczny [1]

 

Co wybrać Niverosin czy Redblocker?

Dobry krem na naczynka i zaczerwienienia powinien mieć w składzie substancje zarówno uszczelniające naczynia jak i pielęgnujące skórę. Zarówno Niverosin jak i Redblocker są preparatami o wysokiej skuteczności w łagodzeniu dolegliwości cery naczynkowej. Czym w takim razie się różnią?

Niverosin

Niverosin to krem na naczynka dostępny bez recepty w aptekach. Nadaje się do pielęgnacji skóry na całym ciele. Należy jednak zachować ostrożność i nie stosować kremu w pobliżu oczu. Niverosin zawiera składniki uszczelniające naczynka takie jak:

Diosmina i hesperydyna

Są to substancje wyizolowane z roślin. Należy do grupy flawonoidów. Wykazują aktywność chroniącą naczynia krwionośne. Poprawiają napięcie ścian naczyń krwionośnych, zmniejszają przepuszczalność naczyń i poprawiają przepływ limfy. Dzięki temu mechanizmowi naczynka są mniej widoczne i stają się mocniejsze [2].

Wyciąg z kasztanowca

Kasztanowiec jest surowcem zawierającym składniki takie jak escyna i eskulina. Po zastosowaniu ich na skórę pozbywamy się obrzęku, a napięcie naszych naczyń jest wzmocnione. Ponadto kasztanowiec wykazuje działanie przeciwzapalne i ściągające [3].

Wyciąg z ruszczyka kolczastego

Ruszczyk jest źródłem saponin, wśród których działanie uszczelniające na naczynia mają: ruskozyd i ruscyna. Oprócz poprawy szczelności naczyń powoduje polepszenie przepływu żylnego i zmniejszenie obrzęku [4].

Dodatkowo krem Niverosin posiada d-pantenol. Jest to inaczej prowitamina B5. Ma działanie łagodzące podrażnienia i przyspieszające regenerację naskórka. Ze względu na to, że problemy z naczynkami często dotyczą osób z cerą suchą i wrażliwą, dodatek d-pantenolu dodatkowo zregeneruje podrażnioną skórę.

W wyniku działania promieniowania słonecznego problemy z naczynkami znacznie się nasilają. Krem Niverosin posiada filtr SPF 15, który dodatkowo zabezpieczy skórę. Preparat kosztuje w okolicy 20-30 zł za 50g.

Redblocker

Pod nazwą Redblocker znajdziemy całą gamę produktów dedykowanych dla poprawy cery naczynkowej oraz uszczelnienia naczyń krwionośnych przy żylakach. Wśród preparatów znajdziemy krem na pękające naczynka do stosowania na dzień, którego możemy używać do codziennej pielęgnacji.

Tak samo jak w preparacie Niverosin znajdziemy substancje uszczelniające naczynia krwionośne takie jak wyciąg z kasztanowca oraz wyciąg z ruszczyka. Ponadto Redblocker posiada:

Wyciąg z żurawiny amerykańskiej

Dzięki żurawinie krem otrzymuje właściwości antyoksydacyjne. Dzieje się to za sprawą polfenoli zawartych w roślinie. Działanie wolnych rodników powoduje uszkodzenia zarówno skóry jak i naczyń krwionośnych. W związku z tym żurawina będzie zabezpieczać nasze ciało przed szkodliwym stresem oksydacyjnym [5].

Kwas hialuronowy

Jest to związek, który dzięki budowie helisy wiąże w skórze wodę. Dzięki temu nasza cera jest nawilżona i bardziej elastyczna [6].

Masło shea

Ma właściwości nawilżające, zmiękczające i wygładzające. Problemy z naczynkami często występują u osób ze skórą suchą. W związku z tym dodatkowe nawilżenie poprawia wygląd cery i umożliwia dobre wchłanianie się innych składników czynnych zawartych w kremie [7].

Ponadto w kremie na dzień Redblocker znajdziemy filtr SPF 15, który zabezpiecza nas przed słońcem. Krem kosztuje około 28-35 zł za 50 ml.

Który krem wybrać?

Oba preparaty ze względu na składniki czynne będą redukować zaczerwienienia i uszczelniać pęknięte naczynka. Redblocker bardziej nadaje się do stosowania na  twarz, a Niverosin na całe ciało. Porównując składy, można wysnuć wniosek, że Redblocker będzie słabej uszczelniał naczynia, jednak zapewni lepszą pielęgnację skóry twarzy, a Niverosin zawiera więcej substancji stricte działających na naczynka, ale do pełnego dbania o skórę twarzy warto byłoby dodać drugi preparat pielęgnujący.

Omawiane schorzenia
Choroba naczyń obwodowych (chromanie przestankowe) jest zaburzeniem krążenia krwi, które powoduje zwężenie, zablokowanie lub skurcz naczyń krwionośnych poza sercem i mózgiem. Może to wystąpić w tętnic…
Omawiane substancje
Diosmina jest stosowana w przypadku żylaków i hemoroidów, jako związek działający ochronnie na naczynia krwionośne. Powoduje zwiększenie ich elastyczności oraz zmniejszenie przepuszczalności, przyczyn…
Hesperydyna jest glikozydem flawonowym, który wykazuje działanie uszczelniające naczynia krwionośne. Związek ten występuje w naowocni cytrusów i liściach mięty pieprzowej. Hesperydyna uszczelnia naczy…
Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem stosowanym do łagodzenia bólu stawów, gojenia się ran, leczenia okulistycznego, zabiegów kosmetycznych i wielu innych zastosowań. Jest to substancja naturalni…
Podsumowanie
SubstancjeDiosmina,
Hesperydyna,
Kwas hialuronowy,
Ruszczyk kolczasty
SchorzeniaChoroba naczyń obwodowych
KategoriaPaznokcie,
Skóra,
Styl życia,
Włosy
TematyChoroby naczyniowe,
Kremy na skórę,
Porównywarka leków,
Problemy skórne
AutorMartyna Piotrowska
Ostatnia aktualizacja2 tygodnie temu
Data publikacji23.08.2022
Bibliografia7 źródeł