Jak złagodzić ból miesiączkowy?

Zazwyczaj stosujesz własne sposoby na bóle miesiączkowe. W łóżku zwijasz się w kłębek i starasz się przetrzymać. Jeśli to nie pomaga, sięgasz do torebki po coś przeciwbólowego. Zanim połkniesz tabletkę, przeczytaj, jak ratują się inne kobiety. Mówią o tym w aptece. Znajdź coś dla siebie. 

“Mnie pomaga ciepły termofor. Kładę na dół brzucha. Moja koleżanka stosuje zimny. Ja bym nie mogła.”

“W pierwszym dniu miesiączki zazwyczaj nie idę do szkoły, nie mogę. Zostaję w domu, włączam spokojną muzykę i próbuję zasnąć. Po 2-3 godzinach budzę się jak nowo narodzona. “

REKLAMA
REKLAMA

“Czasami robię ciepłą kąpiel, oczyszczam się z bólu.”

                     

Możesz wybrać także:

 • Wypoczynek i relaks. Wyłącz światło, zasłoń zasłony, spróbuj zasnąć. 
 • Pij ciepłe napoje, wodę lub napary ziołowe. Ostrożnie z kawą i alkoholem
 • Zrób delikatny masaż dołu brzucha i pleców.

Skorzystaj z rad aktywnych kobiet, poćwicz jogę, pomedytuj. Dzięki temu rozluźnisz się i zapomnisz o bólu.

 Łatwo mi pisać, a Ty nadal cierpisz. A co masz zrobić, gdy domowe sposoby na bóle miesiączkowe zawodzą? W zanadrzu zostają tabletki przeciwbólowe. Tylko które Ci pomogą? 

Domowe sposoby na bóle miesiączkowe nie pomagają?

Sięgnij po tabletki przeciwbólowe, jeśli domowe sposoby na bóle miesiączkowe nie pomagają. Na pewno nosisz w torebce jakiś Apap lub Ibuprom. Ponieważ paraliżuje Cię lęk przed bólem, więc trzymasz coś pod ręką. A czy jest cudowny lek na bóle miesiączkowe? 

Cudownym lekiem na bóle miesiączkowe jest Twój sprawdzony. Jak go znaleźć? 

Tobie pomaga Ibuprom, koleżance Apap. Niestety bywa też, że żaden lek nie przyniesie ulgi. Czasami ból mija po kilku godzinach najpóźniej następnego dnia. Bywa też, że dziewczyny się wiją i mdleją z bólu. Wtedy nie ma mowy o pracy i nauce. Jeśli znasz to z autopsji, koniecznie porozmawiaj z lekarzem. Być może skieruje Cię na badania i zaleci kurację. Oby skuteczną. 

Tabletki na okres – jakie będą najlepsze?

Na pewno stosowałaś jakieś tabletki na okres i nie zawsze byłaś zadowolona. Lekarz zapewniał, że po ciąży tabletki na okres nie będą Ci potrzebne, niestety się mylił. Jak bolało, tak boli. A Ty z lękiem patrzysz na kalendarz. Oj, to już niedługo… 

Często młode kobiety przychodzą po pomoc do apteki. Na ich twarzy widać cierpienie, szczególnie gdy to pierwszy dzień. To prawdziwy koszmar. Inne po wielu próbach wreszcie trafiły na skuteczne tabletki na okres i podają swoje typy. 

“Nie ma nic lepszego niż Dexak albo Ketonal jest niezdrowy, ale tylko po nim mi przechodzi.”

 W ostateczności przychodzą z receptą na Niemsil lub na coś silniejszego. Na przykład połączenie paracetamolu z tramadolem. 

A tymczasem sprawdź, czy jest coś, czego jeszcze nie stosowałaś? Może trafisz tabletki na bóle menstruacyjne, które w końcu Ci pomogą. 

Tabletki na bóle menstruacyjne – które wybrać?

W aptece jest duży wybór tabletek na bóle menstruacyjne. Farmaceuta pomoże Ci w wyborze. Z wielu nie byłaś zadowolona. Warto, abyś wiedziała, że różne leki mają te same składniki. Co prawda inaczej się nazywają, wyglądają.ale działają tak samo. Dobrym przykładem jest Ibum, Ibuprom i Nurofen. 

 Jeśli masz problem z połknięciem tabletki, otrzymasz lek w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie. I to, ważne dla Ciebie, rozpuszczony lek działa szybciej. 

Tabletki przeciwbólowe na bóle menstruacyjne bez recepty

 • Panadol, Apap. Efferalgan

W składzie zawierają popularny składnik przeciwbólowy Paracetamol. Sięgniesz po niego w pierwszej kolejności. W aptece zapytaj o zwykłe tabletki, żelowe i te do rozpuszczenia. 

Na pewno kojarzysz, bo to leki na przeziębienie. Główny składnik 

Aspiryny i Polopiryny działa także przeciwbólowo. Nawet Cię rozgrzeje, bo rozszerza naczynia. Jeśli przeżyłeś epizod z astmę aspirynową, zastosuj coś innego. 

 • Ibum, Ibuprofen, Nurofen

Głównym składnikiem jest popularny ibuprofen. Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Możesz kupić w różnych dawkach. Największa zalecana jest w ostrych bólach. 

 • Ketonal, Ketolek 

Głównym składnikiem jest substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W razie potrzeby lekarz przepisze Ci Ketonal w dwa razy większej dawce. Przed użyciem przeczytaj ostrzeżenia. 

 • Dexak, Dektac

Dexak to popularne tabletki na bóle menstruacyjne, chociaż można stosować w bólach mięśni, głowy i stawów. Dexak kupisz także w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie. 

 • Pyralgina

Bardzo często słyszę opinię, że Pyralgina to jedyny lek, który mi pomaga na bóle menstruacyjne. Jest sprawdzony przez wiele pokoleń kobiet. Ma działanie niepożądane, dlatego przeczytaj ulotkę. 

Inne preparaty bez recepty o działaniu przeciwbólowym:

 • Nalgesin, Naproxen
 • Moilec, Mel, Opokan

Tabletki rozkurczowe na bóle miesiączkowe

 • No-spa, No-spa Max
 • Drotaweryna forte

Obydwa preparaty zawierają ten sam składnik. Od dawna pomagają leczyć bóle brzucha związanych z

bolesnym miesiączkowaniem.

-zapaleniem pęcherza moczowego.

-kamicą dróg żółciowych i nerek, 

-zapaleniem miedniczek nerkowych,

– zespołem jelita nadwrażliwego. 

No-spa i No-spa Max zawierają ten sam składnik, różną się jedynie dawką. Jeśli po No-spa ból nie ustąpił, sięgnij po No-spa Max i Drotaweryna forte.

 • Buscopan
 • Buskopan forte

Mają podobne działanie i zastosowanie jak poprzednie. Jednak są mniej popularne. Po zastosowaniu możesz poczuć suchość w ustach. Buscopan i Buskopan forte różnią się dawkami. 

Najskuteczniejsze tabletki na bóle menstruacyjne – tabletki złożone

Najskuteczniejszymi tabletki na bóle menstruacyjne to leki skojarzone. To znaczy, wystarcz, że połkniesz jedną tabletkę, a dostarczysz 2 lub nawet 3 substancje przeciwbólowe. W końcu trafisz na skuteczny lek i zakończą się Twoje bóle menstruacyjne, spokojnie pójdziesz do szkoły lub pracy. Oby się udało. 

Często połączenie wielu składników, działa silniej niż każdy z nich osobno. I pozwala to zmniejszyć dawki leków i ochronić żołądek. Dlatego leki skojarzone są najskuteczniejszymi tabletkami na bóle menstruacyjne

Oto kilka preparatów, które warto zastosować.

 • Vemonis Femi

Jedna tabletka Vemonis Femi zawiera trzy składniki. To jakby połączenie No-spy i Pyralginy a ich działanie wzmocniono jeszcze kofeiną. To jedyny taki preparat na rynku. Zastosuje go w bólu związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich i w bolesnym miesiączkowaniu. 

 • Panadol femina

To połączenie Buscopanu i Apapu. Panadol Femina stosuje się w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową i zespołem drażliwego jelita

 • Metafen 

 To z kolei połączenie Apapu i Ibupromu jednak w mniejszych dawkach. 

Pamiętaj! Zawsze możesz zwróć się o pomoc do aptekarek, przeżywają, to co Ty. Na pewno znajdziesz zrozumienie i poradę od serca [1].