Dostępne postaci leku

Aerozol do uszu, pastylki twarde, krople do uszu, żel do stosowania w jamie ustnej

Popularne połączenia

cetalkonium + salicylan choliny

Działanie

Salicylan choliny to związek, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Salicylan choliny działa na organizm w kilka sposobów. Przede wszystkim ma właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo, ma zdolność łagodzenia bólu i obniżania gorączki, co czyni go przydatnym w łagodzeniu objawów bólowych i gorączki.

Mechanizm działania salicylanu choliny polega na blokowaniu aktywności enzymu zwłaszcza w przypadku enzymu znanego jako cyklooksygenaza (COX).

Wskazania

Leki zawierające salicylan choliny stosuje się głównie do leczenia stanów zapalnych i bólowych. Na przykład, mogą pomóc przy bólach gardła, ucha, bólów w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

Nie powinniśmy zażywać leków zawierających salicylan choliny, jeśli jesteśmy uczuleni na jakikolwiek składnik leku, np. salicylany. Osoby z poważnymi problemami z nerkami lub wątrobą, osoby z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, a także kobiety w ostatnim trymestrze ciąży powinny unikać tych leków. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania tych

Działania niepożądane

Salicylan choliny może powodować pewne działania niepożądane, zwłaszcza po przyjęciu doustnym. Wśród nich są ból brzucha, nudności, wymioty oraz zgaga. Czasem może pojawić się uczucie osłabienia oraz zawrotów głowy. W niektórych przypadkach salicylan choliny może też spowodować problemy z oddychaniem. W razie wystąpienia skutków ubocznych, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania salicylanu choliny to ból brzucha, nudności, wymioty, zawroty głowy, szum w uszach, pocenie się, problemy z oddychaniem. W takim przypadku najważniejsze jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem lub pogotowiem.

Środki ostrożności

Salicylan choliny to związek, który może powodować podrażnienie żołądka. Nie powinieneś go stosować na pusty żołądek. Unikaj też alkoholu i innych leków, które mogą podrażniać żołądek. Jeśli masz choroby żołądka, wątroby czy nerek, powinieneś o tym poinformować swojego lekarza. Ten lek może również powodować zawroty głowy, dlatego uważaj podczas prowadzenia pojazdów czy obsługiwania maszyn.