aleric

Aleric deslo USP

floradix

Floradix Żelazo i witaminy

nisita

Nisita

Biotilac Biotic

hascovir

Hascovir Control Max

kerabione

Kerabione

raphaholin C

Raphacholin C

ecomer

Ecomer Odporność + witamina E

chitosan

Olimp Chitosan+chrom

,

Popularny lek z witaminą D3 wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny 11 marca 2022 roku wycofał z obrotu na terenie całego kraju popularny lek z witaminą D3 Vigantol. Krople doustne Vigantol dostępne są bez recepty i mogą być stosowane przez dorosłych oraz dzieci.
Lek wycofany z obrotu.

Przyczyna wycofania

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu krople doustne Vigantol 20 000 IU/ml  na wniosek podmiotu odpowiedzialnego, jakim jest firmaP&G Health Germany GmbH.

Powodem wniosku było uzyskanie w badaniach stabilności wyniku niezgodnego ze specyfikacją. Niezgodność dotyczyła parametru zawartości substancji czynnej – cholekalcyferolu .

W związku z wadą jakościową wyżej wymienionego produktu Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wadliwej serii leku Vigantol.

Jeśli stosujesz krople doustne Vigantol, sprawdź, czy Twoja seria nie została wycofana z obrotu. Szczegóły dotyczące wycofanych serii leków dostępne są w treści decyzji GIF. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki inny lek z witaminą D3 możesz stosować w zamian za Vigantol, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: Najlepszy lek z witaminą D – przegląd dostępnych preparatów.

  • Vigantol 20 000 IU/ml:

 

Wycofane serie kropli Vigantol:

 

Vigantol 20 000 IU/ml 10 ml

Numer serii 19KQ193 Data ważności 2024-10-31

Bibliografia

Omawiane substancje

W tym poradniku nie omawiamy konkretnych substancji.

Omawiane schorzenia

  • Niedobór witaminy D

    Niedobór witaminy D jest powszechnym schorzeniem, które może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Regularne narażenie na słońce oraz odpowiednia dieta są kluczowe w zapobieganiu temu schorzeniu.

Więcej poradników

Wyświetlane poradniki pochodzą z kategorii czytanego artykułu: , .