aleric

Aleric deslo USP

floradix

Floradix Żelazo i witaminy

nisita

Nisita

Biotilac Biotic

hascovir

Hascovir Control Max

kerabione

Kerabione

raphaholin C

Raphacholin C

ecomer

Ecomer Odporność + witamina E

chitosan

Olimp Chitosan+chrom

,

Diuretyk pętlowy w niewydolności serca i chorobach nerek

SPIS TREŚCI
W czerwcu 2021 przedstawiciele Safrez Pharmaceuticals ogłosili, że amerykańska agencja Food and Drug Administration (FDA) zaakceptowała nowe wskazanie dla oferowanego przez nich diuretyka pętlowego – Soaanzu.

Diuretyk pętlowy i wynalezienie jego nowego zastosowania było możliwe dzięki finansowaniu ze środków Small Business Administration i National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases.

Nowy diuretyk pętlowy

Wspomniany preparat zawiera torasemid i od niedawna może być stosowany raz dziennie w leczeniu pacjentów z niewydolnością mięśnia sercowego, którzy regularnie doświadczają obrzęków kończyn dolnych lub/i brzucha, pomimo stosowania klasycznych diuretyków pętlowych. Badacze twierdzą, że oferowany przez nich lek przesuwa pik maksymalnego działania leku. Ponadto, zapewnia dłuższy czas ochrony terapeutycznej bez znacznego wzrostu częstotliwości oddawania moczu.

Czytaj również: Pierwszy doustny lek rozrzedzający krew zatwierdzony dla dzieci

Mniejsza liczba działań niepożądanych

Przedstawiciel firmy Safrez Pharmaceuticals podkreślił, że lek, który opracowali jest fantastycznym rozwiązaniem dla pacjentów powyżej 65. roku życia. Chodzi o pacjentów, którzy borykają się z problemem obrzęków. Ponadto stanowi szansę terapeutyczną dla pacjentów w przeszłości rezygnujących z leczenia diuretykami. Rezygnowali ze względu na liczne działania niepożądane towarzyszące terapii m.in. nadmierne oddawanie moczu.

Podczas konferencji prasowej dr Salim Shah – założyciel i prezes Safrez Pharmarmaceutical podkreślił, że celem firmy było utworzenie leku na obrzęki. Leku, który byłby dostępny dla pacjentów w rozsądnej cenie.

Źródła:

[1] “FDA Approves New Edema Treatment for Patients with Heart Failure, Renal Disease,” Pharmacy Times. https://www.pharmacytimes.com/view/fda-approves-new-edema-treatment-for-patients-with-heart-failure-renal-disease (accessed Jul. 21, 2021).

Bibliografia

Omawiane substancje

 • Torasemid

  Torasemid jest lekiem moczopędnym stosowanym w leczeniu obrzęków. Substancja ta działa poprzez zwiększenie wydalania wody z organizmu.
  Substancje Syntetyczne i Biologiczne

Omawiane schorzenia

 • Ostra niewydolność nerek

  Ostra niewydolność nerek to stan, w którym nerki przestają działać prawidłowo, co prowadzi do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i metabolicznej organizmu. Schorzenie to wymaga natychmiastowej interwencji medycznej i leczenia w szpitalu.
 • Przewlekła niewydolność nerek

  Przewlekła niewydolność nerek to choroba, która powoduje stopniowe pogorszenie funkcji nerek i może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Wymaga regularnej opieki medycznej i leczenia, aby kontrolować objawy i zapobiegać dalszemu uszkodzeniu nerek.

Więcej poradników

Wyświetlane poradniki pochodzą z kategorii czytanego artykułu: , .