Opakowanie: 10 x 2 ml

Kliknij w nagłówek aby rozwinąć
MD-Thoracic to zaawansowany wyrób medyczny na bazie kolagenu typu I, stworzony z myślą o osobach borykających się z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniami ruchowymi w obszarze piersiowego odcinka kręgosłupa. Preparat został opracowany przez włoską firmę Guna S.p.a., znaną z produkcji wysokiej jakości wyrobów medycznych stosowanych w ortopedii i medycynie regeneracyjnej. Produkt dostępny jest w opakowaniu zawierającym 10 fiolek po 2 ml każda, co stanowi kompletny cykl terapeutyczny.
Wyrób ten wyróżnia się unikalną formułą łączącą tropokolagen – naturalną formę kolagenu typu I – z wyciągiem z pluskwicy groniastej (Cimicifuga), znanej z właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do zastosowania profesjonalnego przez wykwalifikowany personel medyczny, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność terapii.
MD-Thoracic został stworzony w oparciu o starannie dobrane składniki aktywne, które wspólnie wspierają procesy regeneracyjne i łagodzą dolegliwości związane ze schorzeniami kręgosłupa piersiowego:
Działanie wyrobu MD-Thoracic opiera się na wielokierunkowym wsparciu struktur piersiowego odcinka kręgosłupa. Kolagen typu I wzmacnia włókna kolagenowe budujące więzadła, chrząstki i inne elementy tkanki łącznej, co przekłada się na poprawę stabilności mechanicznej i elastyczności struktur kostno-stawowych. Preparat działa jak naturalna bariera ochronna, która wspomaga mechaniczne podtrzymanie tkanek i ułatwia ich regenerację.
Dzięki zawartości pluskwicy groniastej wyrób działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo, co prowadzi do łagodzenia dolegliwości bólowych związanych z przeciążeniami, wadami postawy czy procesami zwyrodnieniowymi. Dodatkowo preparat poprawia zdolność mięśni do rozciągania się, ułatwia ich prawidłowe funkcjonowanie i wspomaga utrzymanie masy mięśniowej, co jest szczególnie ważne u osób z wadami postawy.
Efekt smarujący preparatu zmniejsza tarcie między strukturami stawowymi, co dodatkowo wspiera komfort ruchowy i zmniejsza uczucie sztywności w kręgosłupie piersiowym.
MD-Thoracic jest wyrobem dedykowanym zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy doświadczają problemów z kręgosłupem piersiowym o różnym pochodzeniu. Preparat znajduje zastosowanie w szerokim spektrum schorzeń ortopedycznych i neurologicznych związanych z tym obszarem ciała:
Produkt może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi wyrobami z serii MD (MD-POLY, MD-MUSCLE, MD-NEURAL), co pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju schorzenia.
Regularne stosowanie preparatu MD-Thoracic pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego przynosi szereg wymiernych korzyści terapeutycznych:
Uwaga: MD-Thoracic jest wyrobem medycznym przeznaczonym wyłącznie do użytku profesjonalnego. Iniekcje mogą być podawane jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny – lekarzy lub kosmetologów posiadających odpowiednie przeszkolenie z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są w prywatnych lub państwowych placówkach medycznych w sterylnych warunkach.
Terapia preparatem MD-Thoracic obejmuje zazwyczaj od 8 do 10 sesji i przebiega według następującego schematu:
W przypadku przewlekłych schorzeń możliwe jest przedłużenie terapii:
Preparat podawany jest metodą iniekcji okołostawowej z wykorzystaniem igły 27G. Głębokość wkłucia wynosi od 2 do 4 milimetrów, co minimalizuje dyskomfort i ryzyko powikłań. Przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest aseptyczne przygotowanie skóry z użyciem jodyny, alkoholu, gazików sterylnych oraz chlorku etylu. Zabieg wykonywany jest w rękawiczkach sterylnych, z użyciem strzykawek o pojemności 5 lub 10 ml.
Dotychczas nie stwierdzono przypadków nadwrażliwości na składniki preparatu MD-Thoracic. Niemniej jednak przed pierwszym zastosowaniem zaleca się wykonanie testu punktowego – podanie 0,1 ml preparatu w okolice ramienia lub przedramienia i obserwację pacjenta przez jedną godzinę w celu wykluczenia ewentualnej reakcji alergicznej.
Pacjenci przyjmujący leki przeciwzakrzepowe oraz osoby z następującymi schorzeniami powinni być pod szczególną opieką lekarską podczas terapii:
W rzadkich przypadkach w miejscu wkłucia może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które najczęściej wynika z mechanicznego skutku wprowadzenia igły lub z powierzchownej reakcji skóry i ustępuje samoistnie w krótkim czasie.
MD-Thoracic może być stosowany samodzielnie, jednak w wielu przypadkach korzystne jest połączenie go z innymi wyrobami z tej samej serii medycznej. Dzięki temu możliwe jest kompleksowe podejście do leczenia i dostosowanie terapii do indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta:
Decyzję o zastosowaniu terapii skojarzonej podejmuje lekarz prowadzący na podstawie wywiadu medycznego, badania fizykalnego oraz obrazowania diagnostycznego.
MD-Thoracic to specjalistyczny wyrób medyczny oparty na naturalnym kolagenie typu I i ekstrakcie z pluskwicy groniastej, stworzony z myślą o osobach cierpiących na dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchowe w piersiowym odcinku kręgosłupa. Preparat wyróżnia się wielokierunkowym działaniem – regeneruje i wzmacnia tkankę łączną, łagodzi ból, działa przeciwzapalnie, poprawia elastyczność mięśni i zwiększa zakres ruchu.
Dzięki możliwości stosowania w terapii skojarzonej z innymi wyrobami z serii MD, lekarz może precyzyjnie dobrać schemat leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Preparat stosowany jest wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny w warunkach sterylnych, co gwarantuje jego bezpieczeństwo i skuteczność.
MD-Thoracic to nowoczesne wsparcie dla osób, które pragną poprawić jakość swojego życia poprzez redukcję bólu, zwiększenie mobilności i regenerację struktur kręgosłupa piersiowego.
W portfolio producenta Ambra Group znajduje się więcej produktów:
Zastosuj ten lek w przypadku wystąpienia: