leki-orange

Jak zrobić przymoczki z Rivanolu?

Stosowanie Rivanolu u dzieci – na co i jak stosować?

Na pewno go znasz. Przecież Rivanol stoi w Twojej apteczce. A jeśli się nie mylę, ładnych parę lat temu mama polewała Ci kolano żółtym płynem, gdy przewróciłeś się na rowerze. A czy wiesz, że teraz też możesz go włożyć do plecaka i zastosować Rivanol u swoich dzieci. Na przykład na wycieczce, gdy coś się przydarzy. A kiedy jeszcze w domu pełnym dzieci warto sięgnąć po Rivanol?

Co to jest Rivanol?

Zanim się dowiesz, jak stosować Rivanol u dzieci wyjaśnię, co to jest? Rivanol to żółty, płyn, roztwór związku o działaniu odkażającym – mleczanu etakrydyny. Dostaniesz go w aptece w małej butelce. Substancja odkaża skórę i zmniejsza ryzyko zakażeń. Proponuję zastosuj Rivanol u dzieci, gdy podczas spaceru syn lub córka „złapały zająca” i do domu wróciły ze startymi łokciami lub kolanami. 

Jak stosować Rivanol u dzieci?

Rivanol u dzieci stosuj jak inne płyny odkażające. Po prostu polej uszkodzoną skórę gotowym płynem z butelki. Dzieci najczęściej ranią łokcie lub kolana i tutaj Rivanol sprawdza się najlepiej. Sięgnij po Rivanol u dzieci, gdy otarły sobie skórę na nogach lub rękach. Wtedy polej bezpośrednio ranę lub zwilż jałowy kompres gazowy i delikatnie oczyść otarcie. Natomiast ostrożnie stosuj w okolicach oczu oraz ust. 

Wybierz inny środek i koniecznie skontaktuj się ze specjalistą, jeśli rana jest

  • głęboka, 
  • przewlekła 
  • skóra wokół gorąca i czerwona, 
  • i wypływa z niej ropa 

Podobnie, gdy w ranie utkwiły jakieś zanieczyszczenia np. żwir, drut lub duża drzazga itp. W niektórych przypadkach lekarz zalecił przymoczki. A Ty nie wiesz co to jest, dlatego dalej wyjaśnię. Co potrzebujesz, by zrobić przymoczki z Rivanolu u dziecka? 

 Przymoczka z Rivanolu – co to jest? 

Przymoczka jest rodzajem wilgotnego opatrunku. Najczęściej przymoczki stosuje się w stanach zapalnych sromu u dziewczynek lub napletka u chłopców. Dzięki opatrunkowi Rivanol styka się bezpośrednio z chorym miejscem i działa dłużej. Warunkiem jest, abyś szczelnie okrył chore miejsce i dobrze przytrzymał opatrunek. A to nie jest łatwe. Tym bardziej że możesz napotkać kolejny problem. Rivanol jest silnym barwnikiem, dlatego podczas używania zachowaj ostrożność, inaczej wkrótce na stole, podłodze i kanapie zobaczysz żółte plamy, które szybko nie zniknął. Unikniesz problemów, jeśli skorzystasz ze sposobów na przymoczki z Rivanolu u dzieci. Rady pochodzą od najlepszych specjalistów, czyli rodziców. 

Przymoczka z Rivanolu u dziewczynki

W stanach zapalnych sromu lekarz zaleci przymoczki z Rivanolu dla córki. Jak je wykonać? Niewielkie wałeczki waty namocz w Rivanolu, odsącz i włóż między wargi sromowe. Możesz użyć gazy, ale wata jest bardziej miękka. Teraz załóż córce pieluchomajtki, aby czuła się swobodnie i nie poplamiła bielizny. Po nocy efekt leczenia będzie najlepszy. W dzień wałeczki zmieniaj kilka razy i za każdym razem wykonaj nowe, a zużyte wyrzuć. Trudniej jest u chłopców, ale pewien tata wpadł na genialny pomysł, chcesz wiedzieć jaki? 

Przymoczka z Rivanolu u chłopca 

Stan zapalny napletka to częsta przypadłość u małych chłopców. Syn płacze, jest niespokojny, bo napletek boli i szczypie. Nie może nawet zrobić siku. Jeśli zauważysz ropę, a prącie jest nabrzmiałe i opuchnięte skonsultuj się z lekarzem. Na pewno zaleci moczenie prącia w roztworze Rivanolu. Wtedy zadasz sobie pytanie, jak to zrobić? Najczęściej rodzice próbują, choć na chwilę zanurzyć „orzeszka” w kieliszku wypełnionym żółtym płynem. Domyślasz się, że skutek jest mizerny, a cały dom tonie w żółci. Na szczęście tata Jasia znalazł dobry sposób, opowiedział mi o nim w aptece. Cytuję ile zapamiętałam, a Ty skorzystaj, jeśli Ci się spodoba. 

Moczenie w Rivanolu napletka mojego syna okazało się niewykonalne. Pominę jak wyglądało mieszkanie. […] wtedy obciąłem palca gumowej rękawiczki. Żona namówiła Jasia do owinięcia napletka wymoczą w Rivanolu gazą, a ja nałożyłem na niego gumowy palec. Pertraktacje z Jasiem trwały długo, ale się opłaciło. Opatrunek nie spadł, a napletek „kąpał się” w Rivanolu. Wystarczył pampers i mogliśmy odetchnąć. Następnego dnia było już lepiej […] 

Jak widzisz, Rivanol u dzieci sprawdzi się na wycieczce i w domu. Polejesz nim zranione kolano, starty łokieć. Dzięki temu zahamujesz rozwój bakterii, przyspieszysz gojenie. Rivanol u dzieci wspomoże także leczenie innych przypadłości. Dlatego włóż go do swojej szafki z lekami i sięgnij w razie potrzeby. 

Omawiane produkty
Brak przypisanych produktów.
Podsumowanie
SubstancjeMleczan etakrydyny
KategoriaRany i podrażnienia,
Rany i problemy skórne
TematyRana,
Zdrowie dziecka
AutorKatarzyna Dęga-Krześniak
Ostatnia aktualizacja4 miesiące temu
Data publikacji30.03.2022
Bibliografia1 źródło